100 Arıcıya Bedava Güneş Enerjisi Verilecek !

0
1189
Güneşten Bal Akıyor

KOP yani Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından kırsal kalkınma projeleri onaylandı. Onaylanan projeler arasında niğde il özel idaresi’nin hazırlamış olduğu “KOP ile Güneşten Bal Akıyor” projesi de yer almaktadır.

KOP’un onayladığı tüm projelere toplam 16.827.640 TL hibe desteği dağıtılacak. Kırsal kalkınmayı desteklemek amacıyla başvuru yapılan 62 projeden 30 tanesi onaylandı. Bu 30 proje içerisinde “KOP ile Güneşten Bal Akıyor” projeside yer almaktadır.

“KOP ile Güneşten Bal Akıyor” projesi kapsamında arıcılar desteklenecektir. Arıcılara şebekeden bağımsız güneş enerjisi (offgrid güneş enerjisi) sistemleri dağıtılacak.

Kullanıma hazır paket güneş enerji sistemleri şeklinde arıcıların kullanımına verilecek. “KOP ile Güneşten Bal Akıyor” projesinden sadece 100 arıcı faydalanabilecek.

Yenilenebilir enerjiyi ve kırsal kalkınmayı desteklemek için uygulanacak projenin toplam maliyeti 613.875 TL olacak. Bu maliyetin 429.712 TL’si KOP tarafından finanse edilecek olup, 184.162 TL’si ise niğde il özel idaresi ve 100 arıcı tarafından karşılanacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here