300 Yıla Yaklaşan Deneyimiyle Sektöre Yön Veren Marka: Buderus

0
447
300 Yıla Yaklaşan Deneyimiyle Sektöre Yön Veren Marka_ Buderus

Son yıllarda sıklıkla kullanılan inovasyon sözcüğünün henüz dile getirilmediği 1731’de temelleri atılan ve kurucusu Johann Wilhelm Buderus’un çağının ötesinde vizyonunu günümüze dek taşıyan Buderus markası, günümüzde inovasyonlarıyla tanınıyor. Avrupa’nın ilk dökme demir radyatör üreten şirketi olarak tarihe adını yazdıran, patentleriyle ısınma alışkanlıklarını değiştiren Buderus için, 1900’lü yıllar sektörün öncüsü rolüyle pek çok standardı belirlemek ve dünyada ilklere imza atmakla geçiyor; Loganatherm, Ecomatic-Plus, Thermostream 20. yüzyılın en önemli inovasyonları arasında yer alıyor.

300 yıla yaklaşan sektör tecrübesi ve Alman mühendisliğinden aldığı güçle sayısız teknolojik ürüne hayat veren marka bugün, kendiliğinden öğrenme ve Geo-fencing gibi yeni nesil teknolojilerin de içinde yer aldığı birçok olanakla ürün gamını şekillendiriyor.

Buderus ile Yarının Teknolojilerini Bugünden Kullanma İmkanı

”Geleceğin Isıtma Sistemleri” sloganıyla çalışmalarını sürdürerek; yenilikçi, verimli çalışan, işlevsel ve estetik görünümlü ürünler geliştiren Buderus, sunduğu imkanlarla kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor. Bireysel kullanıma yönelik çözümlerini; yoğuşmalı kombi, konvansiyonel kombi, boyler ve oda kumandası modelleri olarak dört başlık altında toplayan marka, vazgeçilmez bir ilke haline getirdiği yenilikçiliği, altında imzası olan her modelle gözler önüne seriyor.

Yüksek enerji verimliliği sayesinde düşük düzeyde güç tüketen, aynı zamanda %109’a varan gaz tüketim verimi sağlayan Logamax Plus yoğuşmalı kombi serisiyle dikkat çeken Buderus, geliştirdiği serinin görünümüne de oldukça özen gösteriyor. Kullanıcıların estetik açıdan da evlerinde gönül rahatlığıyla yer verecekleri seri, titanyum ön cam panelli seçeneklerden, geleneksel gibi görünen ama modern ayrıntılarla zenginleştirilen ürünlere kadar pek çok modeli barındırıyor. Müstakil dubleksler, apartman daireleri gibi farklı büyüklüklerdeki konutlarda değerlendirilebilen kombiler, nitelikli bileşenlerle güçlendirilmeleri ve teknik yeterlilikleri sayesinde uzun yıllar kullanılabiliyor.

Buderus, her yönüyle yenilikçi boyler çeşitleriyle de öne çıkıyor. Özel cam katkılı alaşıma sahip olmasıyla depolanan suyun hijyenik şekilde korunmasını mümkün kılan ve poliüretan izolasyonuyla adeta bir termos gibi çalışarak yakıt tasarrufu sağlayan DuoCLEAN serisi hijyenik boyler modelleri, konvansiyonel çözümlerden farklı bir noktada duruyor. İç kaplama yapısıyla sudaki klor ve diğer korozif maddelerden etkilenmeyen boylerler, arzu edildiği takdirde opsiyonel olarak elektrik ısıtıcılarla kullanılabildiği gibi güneş enerjisiyle de entegre edilebiliyor.

En Yeni Teknolojilerle Harmanlanan İşlevsel Çözümler

Buderus’un akıllı ev sistemlerine yakın teknik becerilere sahip kablosuz kumandaları, markanın yenilikçiliğinde bir başka aşama. Buderus’un yenilikçi yapısının ve uzmanlığının eşsiz birer ürünü olan oda kumandaları kullanıcılarına hem konfor hem de yakıt ve enerji tasarrufu yapma imkanı sunuyor. Logamatic TC 100 oda kumandası, Buderus’un geliştirdiği EasyMode uygulamasıyla ev sıcaklığını her yerden kontrol edebilmeye olanak veriyor. Geo-fencing teknolojisine sahip kumanda, kullanıcıların eve yaklaştıklarını ya da evden uzaklaştıklarını algılayarak kombiyi bu doğrultuda yönetebiliyor. Bu sayede ısıtma sisteminin en verimli şekilde kullanılmasına yardımcı olarak enerji tasarrufu sağlıyor. Ticari alanda ise Logamatic RC310 gibi sistem kumandaları, kurumlara ısıtma sistemlerini uzaktan yönetebilme imkanı sunuyor. Buderus’un bireysel ve ticari kumanda sistemleri işlevsel özelliklerinin yanı sıra modern ve şık tasarımlarıyla da dikkat çekiyor.

Buderus’un yüzlerce yıllık geçmişinde her zaman başarılarla anılmasının altında yatan en büyük etkenlerden biri de müşteri odaklı yaklaşımı. Türkiye’nin dört bir yanında bulunan 242 yetkili servis firması ve 814 servis teknisyeni ile müşteri memnuniyetini en üst noktaya taşıyan Buderus, kullanıcıların karşılaştığı en ufak soruna bile en kısa sürede ve etkili çözümler sunuyor. Yılların tecrübesini, geniş yetkili servis ağı ile birleştiren Buderus; rakip firmalarında esinlendiği marka olmayı başarmıştır. Yetkili servis sayısının sadece fazla olması değil aynı zamanda kaliteli hizmet vermesi de ayrıcalıklı olmasını sağlamıştır. Ayrıca bakım süreci ve ek garanti teklifleriyle müşterilerin edindikleri ürünü yıllarca, ilk günkü formunda kullanabilmelerine ortam hazırlayan marka, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kullanıcıların takdirini kazanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here