3MW Makro-1 Güneş Enerji Santralinin Geçici Kabulü Yapıldı !

0
1772
Makro-1 Güneş Enerji Santrali

DPE SOLAR firmasına ait MAKRO 1 ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş adına kayıtlı olan, Kırıkkale İli, Yahşihan İlçesi, Keçili Köyü mevkiinde bulunan 3 MW gücündeki Lisanssız Güneş Enerjisi Santralinin (GES) geçici kabulü gerçekleştirilmiştir.

Her biri 1 MW kurulu güce sahip 3 adet lisanssız güneş enerjisi santralinden oluşmuş olan tesisler yaklaşık 60 dönüm yani 60.000 metrekare arazi üzerine kurulmuştur. 1 MW güce sahip GES (güneş enerjisi santrali) kurmak için yaklaşık 15 dönüm (15.000 metrekare) araziye ihtiyaç duyulmaktadır. Toplam 3MW kapasiteli Dpe Solar firmasının güneş enerji santrali tesisleri 45 dönüm arazi üzerine kurularak, güneş panelleri ile kaplanmıştır.

En düşük kapasite ile değerlendirildiğinde, 1 MW kurulu gücündeki bir güneş enerjisi santrali, yaklaşık 300 kişinin günlük hayatında ihtiyaç duyduğu konut elektrik tüketim ihtiyacını, sanayi elektrik tüketim ihtiyaçlarını, toplu ulaşım ve resmi kurum sarfiyatları gibi ihtiyaçlar ile çevre aydınlatması gibi enerji ihtiyaçlarının karşılanmasında rol oynayabilir.

Elektrik enerjisi üretim potansiyeli bakımından değerlendirildiğinde ise, 1 MW’lik kurulu gücü olan güneş enerjisi santralinden yıllık ortalama 1 milyon 500 bin kwh elektrik enerjisi üretildiğini görmekteyiz.

Makro-1 Güneş Enerji Santrali tüm ülkemize hayırlı olsun. Daha temiz bir türkiye için daha temiz enerjiye ihtiyacımız bulunmaktadır.

Makro-1 Güneş Enerji Santrali Yerleşim Planı

Aşağıdaki resmi daha büyük boyutta görmek için lütfen resmin üzerine tıklayın.

Makro-1 Güneş Enerji Santrali yerleşim planı

Makro-1 Güneş Enerji Santrali Videoları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here