Akik Taşı Nedir? Akik Taşının Yararları ve Özellikleri Nelerdir?

0
2389
akik taşı, akik taşı nedir, akik taşı özellikleri, akik taşı fiyatları, akik taşı tesbih, akik taşı tesbih fiyatları, akik taşı kolye, akik taşı yüzük
akik taşı, akik taşı nedir, akik taşı özellikleri, akik taşı fiyatları, akik taşı tesbih, akik taşı tesbih fiyatları, akik taşı kolye, akik taşı yüzük

Son yıllarda taşlara olan ilgi giderek artmıştır. Aslında taş kültürü, taşların şifalı olduğuna inanış çok eski çağlardan günümüze gelmiştir. Taşların bu denli revaçta olmasının Sebeplerinden biri de alternatif tıp da dahi çokça başvurulan bir yöntem olması ve gerçek manada insanlar üzerinde etkileri olmasından gelir.

Çoğu doktor bu konuda hem fikirdir. Psikologlar ve hastaların odaların da şifalı taşlar bulundurulması ortamın aurasını güçlendiğine inançtan kaynaklanır. Bir çok zihin gücü psişik güçler deneylerinde Rusya, ABD şifalı taşları odalarda bulundurdukları bilinen gerçeklerdendir. Akik taşı da bu şifalı taşlardan biridir. Akik taşı önemli ve mazisi en eski taşlardandır. En güçlü şifalı taşlardan olduğuna inanılır.

Astroloji ve Şifalı Taşlar

Şifalı taşların astroloji ile ilgisi aslında bilinen bir gerçektir. Çünkü her taşın kendi çekim kuvveti olduğuna inanırlar. İnsanlarda hangi taş daha çok ihtiyacı varsa onu seçer. Örnek verilmek gerekirse kişinin stres oranı fazla ise strese iyi gelen akik taşını almak veya tüm taşların bulunduğu bir reyonda aklının strese iyi gelen taşlarda kalması çok normaldir.

Bu vücudunun neye ihtiyacı varsa ona göre işleyen bir olaydır. İşte bu yüzden astronomlar taşların aslanda burçlar kuşağında ki hallere ve hislere göre seçilmesinden yanadır. Koç burcu enerjik ve hareketli bir burçtur. Enerjisini dengelemek ve kendini iyi hissetmek isterse akik taşı tercih edebilir.

Burçlar ve Taşları

Koç Burcu: Lal, Yakut, Garnet

Boğa Burcu: Gümüş, Zümrüt, firüze

İkizler Burcu: Yeşil Akik

Yengeç Burcu: Fivuze, Topaz

Aslan Burcu: Peridot Taşı

Başak Burcu: Yeşil Akik

Terazi Burcu: Ay Taşı

Akrep Burcu: Manyetit

Yay Burcu: Elmas

Oğlak Burcu: İnci

Balık Burcu: Yakut, Gamet

Akik Taşı Özellikleri

Akik taşı çok kıymetli ve uygun fiyatlı bir taştır. Peygamber efendimiz hadisi şerifinde “kırmızı akik yüzüğü takın” dediği rivayet edilir. Kendisinin de akik taşını taktığı rivayet edilir.

Akik taşı kuvars taşları grubundandır. Bu taşa “ölümsüz taş”, “yemen taşı” da denmektedir. Bu akik taşı hem ruhsal hem beden sağlığı için kullanılır. Siyah, beyaz, turuncu, sarı, yeşil, mavi, kırmızı renkleri vardır. Sert taşlardan biri olan akik taşı büyük ve ağır olduğunda kazalar olabilmektedir.

1 gramı geçmemek kaydı ile tene temas halinde kullanılabilir. Çok eski zamanlardan beri bu taşın kötü enerjilerden koruduğuna inanılır. Cilt hastalıklara, kemiklere ve dişlere iyi gelir.

Akik Taşı Fiyatları Ne Kadar?

Akik taşını piyasadan 6 farklı çeşitte temin edebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza göre ham yani kayaç, kesilmiş kayaç, kesilmiş ve parlatılmış kayaç, dilim yani plaka halinde, parlatılmış dilim/plaka halinde ve takı şeklinde satın alabilirsiniz. Akik taşı fiyatları ise şu şekildedir;

  • Ham (kayaç): 1 gramı 0,05 krş ila 1,5 TL arasındadır.
  • Kesilmiş Kayaç: 1 gramı 0,05 krş ila 1,5 TL arasındadır. Eğer tek yüzeye parlatma uygulatırsanız, taşın fiyatına ilave 10 TL ila 100 TL arasında para ödersiniz.
  • Dilim / Plaka: 1 gramı 0,50 krş ila 2,5 TL arasındadır. Parlatma için ilave 10 TL ila 100 TL ödersiniz.
  •  Akik Taşı Tesbih Fiyatları: Tesbihin diğer değerli taşlar oranı, büyüklüğü, ağırlığı ve işçiliğine göre fiyatı da değişmektedir. Ama, en ucuzu 20-30 TL’den başlar 10.000 TL’ye kadar çıkar.
  • Akik Taşı Kolye ve Yüzük Fiyatları: Burada da aynı şey geçerli olup, fiyatlar işçiliğe, kullanılan malzemelere, ağırlığa ve taşın nadirliğine göre değişir. Fiyatları 20 TL’den başlayıp 1000-2000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here