Devasa Proje Akören GES Santrali Devreye Alındı | Ümitli Enerji AŞ

0
1456
Akören GES

Dünya’nın dört bir yanında hız kazanan yenilenebilir enerji yatırımları, ülkelerin bu minvalde geliştirilen politikaları ve uygulamaları bu sektörün önemini ortaya koymaktadır. Türkiye de gerek coğrafi konumu gerek gerçekleştirilen yatırımlarla global pazardaki yerini sağlamlaştırıyor.

Ümitli Enerji A.Ş. Samsun’un Vezirköprü ilçesinde 5,5MW kapasiteye sahip GES (güneş enerjisi santrali) projesini hayata geçirerek ülkeye ve sektöre sağladığı katkının gururunu paylaşıyor. Ümitli Enerji A.Ş. tarafından 2018’in Şubat ayında devreye alınan Akören GES Güneş Enerji Santrali 86.000m² alana kurulmuş olup yaklaşık 23.872 adet güneş paneli bulunan, yıllık ortalama 8.000.000k kwh elektrik üretmesi hedeflenen ve yıllık 5.500 ton karbon salınımını engelleyecek kapasitededir.

Yaklaşık yıllık 5.400 konuta elektrik sağlayan tesiste 260 watt’lık CSUN marka güneş paneli ve 83 adet Schneider invertör kullanılmıştır. Diğer ekipmanlarda sektörün ileri gelen tedarikçileriyle çalışılarak projesini kusursuz bir şekilde tamamlamıştır.

Bu yolda yatırımlarını sürdürmeyi hedefleyen Ümitli Enerji A.Ş. yenilenebilir enerjinin her alanında aktif olmak ve daha yeşil bir gelecek sunmak için çalışmalarını hızlandırmaktadır.

Akören GES Tanıtım Filmi:

Akören Güneş Enerji Santrali Projesinden Fotoğraflar:

Akören-GES-1

Akören-GES-2

Akören-GES-3

Akören-GES-4

Akören-GES-5

Akören-GES-6

Akören-GES-7

Akören-GES-8

Akören-GES-9

Akören-GES-10

Akören GES-12

Akören GES-13

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here