Altıeylül Belediyesi Akıllı Bank ile Örnek Oluyor!

0
1495
akıllı bank
akıllı bank,güneş enerjili akıllı bank, altıeylül belediyesi akıllı bank

Balıkesir’de bulunan Altıeylül belediyesi akıllı bank projesi ile diğer belediyelere örnek oldu. Akıllı bank projesi güneş enerjisi ile insanlara cep telefonlarını şarj etme imkanı sağlıyor. Altıeylül belediyesinin “Mutlu İnsanlar Şehri” sloganı ile çıktığı yolda hazırladığı projelerden birisidir Akıllı Bank.

Akıllı banklar ile belediyenin belli yerlerinde kurulan bu sistem ile insanlar dinlenirken cep telefonlarını şarj edebiliyor.

Belediyenin bu projeyi gerçekleştirmesinin sebebi ise iletişim çağında olan insanların hayatında bir kolaylık sağlamaktır.

Tamamen Altıeylül belediyesinin AR-GE birimi tarafından geliştirilen Akıllı Bank projesi, Tripas firması tarafından hayata geçirildi.

Balıkesir’in Altıeylül ilçesine toplam 15 tane Akıllı Bank yerleştirildi. Akıllı bankların 2 tanesi Balıkesir Üniversitesi’nin Necatibey Eğitim Fakültesine konuldu. Akıllı Banklar da oturan öğrenciler hem dinleniyor hemde cep telefonlarını bedava şarj ediyor. Haliyle öğrenciler de bu durumdan gayet memnun.

Akıllı Bank Hem Yerli Hem Milli

Akıllı bank projesinin en önemli özelliklerinden biriside tamamen yerli ve milli olmasıdır. Altıeylül ilçesi Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Necatibey Eğitim Fakültesinde öğrenciler ile Akıllı Bank’ta buluştu. Ve öğrencilerden bu proje hakkında fikir ve görüşlerini aldı.

Zekai Kafoğlu öğrencilerle yaptığı konuşmada “Belediye olarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdikleri için çok mutlu olduklarını” söyledi.

güneş enerjili akıllı bankKafoğlu ayrıca “yaptıkları bu uygulamanın diğer belediyelere de örnek teşkil etmesini temenni ettiklerini” dile getirdi.

Belediyenin Akıllı Bank projesinde kullandığı güneş panelleri yerli üretimdir. Yani proje tamamen yerlidir. Bu proje belediyenin kendi çalışmaları sayesinde hayata geçirilmiştir.

Akıllı banklar 225 watt güneş panelleri ile çalışmaktadır. Güneş panellerinden üretilen elektrik ile banklarda bulunan 4 adet USB sayesinde, insanlar cep telefonlarını şarj edebilmektedir.

Başkan Kafoğlu “eğer güneş enerjisi ile çalışan akıllı banklara insanlar tarafından talep gelirse, belediyenin birçok yerine akıllı bank koymayı düşündüklerini” söyledi.

Tamamen öğrenci dostu olan Altıeylül belediyesi ve belediye başkanı sayın Kafoğlu’nun bu projesinin diğer belediyelere de örnek olmasını dileriz.

Gerçekten çok yaratıcı ve farklı bir fikri hayata geçiren Altıeylül belediyesini tebrik etmek gerekir. Bu tarz küçük projeler birçok insana ve belediyeye ilham kaynağı olabilir.

Yakında güneş enerjili otobüs duraklarını da belediyelerimizde görmek isteriz…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here