Ambalajlamada Öne Çıkan Ürün: Doypack

0
1403
özel-baskı-doypack, doypack Ambalaj
özel-baskı-doypack, doypack Ambalaj

Ambalajlar; kuru gıda, toz malzemeleri , sıvı malzemeler gibi birçok saklanması ve muhaafaza edilmesinde önemli bir üründür. Hazır ambalaj sektöründe bu ürünlerin korunmasında ve muhafaza edilmesinde birçok farklı ambalajlar mevcuttur. Ambalajların tek başına koruma ve muhafaza işlevleri yeterli görülmemekle birlikte bunun yanında şekil, renk, ambalajın ayakta durabilmesi, belli bir pencereden ürünlerin müşteri tarafından görülebilmesi gerekmetedir.

Bu özellikler dikkate alındığında doypack ambalajı öne çıkmaktadır. Bu özelliklerin yanında doypack ambalajı çevreleyen plastikten dolayı kanserojen madde  olabileceği düşünülsede Sağlık Bakanlığı tarafının onayından ürünler kullanığı için sanıldığı gibi zararlı değildir. Kısacası doypack ambalajlama, ürünleri uzun süre koruduğu gibi ambalajın ham maddesi ürünlere zarar vermemektedir. Bunun yanında şık tasarımı doypack ambalajın ön plana çıkmasına neden olmaktadır.

Doypack Ambalaj’ının Çeşitleri

Kraft Pencereli Doypack, Şeffaf – Metalize Doypack, Kraft – Alüminyum Doypack, Alüminyum Doypack ambalaj, Şeffaf Doypack, Baskılı Doypack, Özel Baskılı Doypack ürünleri ambalajın hammaddesine göre birbirinden ayrılmaktadır. İstenilen malzeme ve tasarımla hazırlanabilmektedir. Ön önemli özellikleri ise içinde ki malzemeleri kaliteli bir şekilde korumakta, ambalaja kilit uygulanabilmekte ve üzerine istenilen baskı uygulanabilmektedir. Ayakta durabilme ve şık tasarımı sayesinde müşterilerin ilgisini çekebilmektedir.

Kapaklı Doypack ambalajı ise sıvı ürünler için tercih edilmektedir. Fresiz sıvı alımı, Flexo, Rotogravür baskı ve etiket uygulanabilirliği sayesinde müşterilere markanızın tanıtmasına yardımcı olmasının yanında, raflarda dikkat çekici bir görsel ile sergilenmiş olur. Bu doypack ürünün bir önemli avantajıda yeni açılan firmalar için sıvı ürünlerin dolumunda kurulan sistem, yüksek maliyetli olmaktadır. Yeni işletmelerin ya da ürün gruplarının uygun fiyata pazara girebilmelerini sağlamaktadır.

doypack Ambalaj
doypack Ambalaj

Özetle Doypack Ürünün Özellikleri:

– Gıda ve gıda dışı ürünlerde kullanılabilir.
– Ayakta durabilme bilme özelliği ile müşterilerin ilgisini çeker,
– Penceresi ile içerisinde ki ürünlerinizi müşterilerinize sergileyebilirsiniz.
– İçerisindeki malzemeyi uzun süre korumanın yanında ürünlere temastan dolayı zarar vermemektedir.
– Ambalajın üzerine istenilen özel tasarım eklenebilir, farklı bir biçimde üretilebilmektedir.
– Kilitli uygulanabilir.
– Natural ve şık bir tasarıma sahiptir.

Doypack Ambalaj’ı Hangi Ürünler İçin Kullanılabilir?

Doypack ambalajına kuru gıdalardan olan kuruyemiş, kahve, baharat,kuş yemi, balık yemi, bitki çayları, şekerleme, atıştırmalıkların yanında gıda dışı malzemeler içinde kullanılabilmektedir.

Kaynak: http://eskaambalaj.com/urunler/doypack-ambalajlar/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here