Evinize Uygun Anahtar Priz Seçimi Nasıl Olmalı?

0
1919
anahtar priz
anahtar priz

Anahtar priz bir evde belki de en son dikkat edilen ama çok göz önünde olan önemli cihazlardır. İnsanlar evinin boyasını ince ince düşünür ama o boyaya uygun anahtar priz rengini veya modelini nedense pek dikkate almazlar. Aslında evi gösteren bir diğer şeyde anahtar prizlerdir. Peki evinize en uygun anahtar prizi seçerken nelere dikkat etmelisiniz;

1. Renkler Çok Önemli:

2'li anahtar
2’li anahtar

Evet, anahtar priz seçilirken ilk dikkat edeceğiniz nokta rengidir. Evinizin odalarının renkleri ne ise o renkler uygun anahtar prizler seçebilirsiniz. Örneğin evinizde bir odanızın rengi beyaz veya krem renginde ise o odadaki anahtar ve prizler de siyah, krom veya metalik renkler tercih edilebilir. Göze çok hoş bir görüntü olarak gelecektir. Ve anahtar priziniz kendisini ön plana çıkaracaktır (göze batmayacak şekilde).

2. İşlevsellik:

4'lü anahtar
4’lü anahtar

Piyasada çok sayıda ve çeşitte anahtar priz modeli bulmanız mümkündür. Bu modeller ve markalar da kendi aralarında işlevsellik açısından ayrılabilmektedir. Önemli olan size en uygun modeli bulmaktır. Örnek vermek gerekirse, salonunuzun duvarında 2 adet komitatör yani 2 adet 2’li anahtar var. Siz 2 ayrı 2’li anahtar yerine bunları 2’li çerçeve içerisine alacak şekilde 4 adet tekli anahtarınızı tek bir yere monte edebilirsiniz. Hem göze çok hoş görünecek hem de işlevsellik açısından daha kullanılabilir bir hal alacaktır.

3. Sağlamlık:

Anahtar prizlerde sağlamlık da çok önemlidir. Çünkü, anahtar ve prizler evde en çok kullanılan ürünlerdir. Tabi, sürekli kullanımdan kaynaklı yıpranmalar ve aşınmalar zaman içerisinde oluşacaktır. Eğer Schneider-electric gibi kaliteli ve sağlam anahtar priz üreten markaları tercih ederseniz, ürünlerinizi yıllarca sorunsuzca kullanabilirsiniz. Kırılma, çatlama, yıpranma ve renk atması gibi birçok sorununuz da ortadan kalkar.

4. Yedek Parça Tedariği:

Schneider-electric anahtar priz yedek parça
Schneider-electric anahtar priz yedek parça

Piyasada ki birçok anahtar ve priz modeli her yıl yenilenmektedir. Bu yüzden, ilk aldığınız anahtar prizlerin aynısını 3-5 sene sonra bulamayabilirsiniz (yedek parçaları dahil). Halbu ki kaliteli ve bilindik markalarda böyle bir durum söz konusu değil. Çünkü bu firmalar size yıllarca yedek parça teminini sağlayabilir.

Kısaca anahtar priz seçiminde dikkat etmeniz gereken noktalar bunlardır. Sizlerde oldukça yüksek kaliteye ve güvenilirliğe sahip olan https://www.fazticaret.com/ gibi sitelerden eviniz için en uygun ürünleri satın alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here