Apple’ın otomobilinde önemli gelişme

0
702

Apple’ın otomobilinde önemli gelişme Apple’ın üretmeyi planladığı elektrikli otomobilinin fiyatı en sonunda ortaya çıktı.

Apple firması uzun zamandır elektrikli otomobiller üzerinde çalışmalar yaptığı biliniyor. Bundan dolayı konuyla ilgili bu zamana kadar birsürü dedikodu ve haberler duymuştuk.Fakat en son olarak Apple firmasının üretmeyi planladığı elektrikli otomobilinin çıkış tarihi ile ilgili bilgiler verilmişti.

Apple'ın otomobilinde önemli gelişme

Şuan ise Apple şirketinin elektrikli otomobili için herkesin merak ettiği satış fiyatı bilgisi verildi. Teknoloji analistleri Jefferies and Co. tarafından söylenen bilgilere göre Apple’a ait elektrikli otomobili, 55,000 $’dan satacağı dile getirildi.

Apple’ın bu projesinin adı Project Titan ‘mış ve bu proje adı altında geliştirdikleri elektrikli otomobilin ilk üretim miktarının 200 bin tane hedeflendiği söylendi.

Diğer taraftan Tesla Model S’in 75,000 $ ‘a satıldığı düşünülürse, Apple şirketinin üretmeyi planladığı  elektrikli otomobili için istediği rakamın gayet makul olduğunu söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here