Asunim Türkiye’den ikinci Lisanslı GES projesi !

0
635
Asunim Türkiye, hamal ges, ybt enerji
Asunim Türkiye, hamal ges, ybt enerji

Türkiye’nin ilk lisanslı güneş enerji santralinin (GES) kurulumunu gerçekleştiren Asunim Türkiye, hali hazırda birçok HES ve GES yatırımı gerçekleştirmiş ve aktif bir enerji yatırım firması olan YBT Enerji ile Sivas’ta gerçekleştirilecek olan 10.8MWp’lik Hamal GES projesi için EPC sözleşmesi imzaladı.

Tüm projelendirme ve mühendislik hizmetleri; Asunim’in Avrupa’daki mühendislik departmanı tarafından, en güncel teknikler ve Asunim’e özel yazılımlar kullanılarak yapılacak.

“Asunim olarak Bu Değerli Referansı EPC ve İşletme&Bakım Portföyüne Eklemekten Gurur Duyuyoruz”

Asunim; Türkiye’nin üçüncü lisanslı GES projesi Hamal GES için daha önce projelendirme ve mühendislik hizmetlerini gerçekleştirmiş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan ön proje onayını almıştı.

YBT Enerji gibi değerli bir yatırımcıya ait, ikinci bir lisanslı proje içinde var olmaktan gurur duyduklarını belirten Asunim Türkiye Genel Müdürü Umut Gürbüz; “Türkiye’nin ilk lisanslı projesi Solentegre GES’in yanı sıra Türkiye’de 140MW’lara varan tecrübelerimizden faydalanarak aynı başarıyı Hamal GES’te de yakalamayı amaçlıyoruz. Diğer projelerimiz gibi bu projemizde de mevcut olan en üstün ürünler, en iyi mühendislik uygulamaları ve bakım-onarım hizmetleri ile Avrupa normlarında bir sistemi bu değerli yatırımcımıza teslim edeceğiz”dedi.

YBT Enerji’ye ait bu sistemin yıllık yaklaşık 17 milyon kWh enerji üreteceğine değinen Gürbüz; “Sisteme entegre edilecek olan uzaktan izleme sistemi sayesinde her bir inverterin üretim değerine erişebileceğiz ve bu bize üretim değerleri arasındaki farkı tespit etme ve potansiyel sorunlara hızlı ve etkili şekilde müdahale etme şansı tanıyacak.” dedi.

10.8 MWp kapasitesindeki santralin. proje planlama, mühendislik ve sistem kurulumu toplam 5 ay içerisinde tamamlanacak ve projenin bakım onarım faaliyetleri Asunim’in iştiraki olan Maxima Enerji tarafından yürütülecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here