Bornova Belediyesi Atıkmatik ile Bisiklet Veriyor !

0
803
Atıkmatik

Bornova Belediyesi çevrenin korunmasına yönelik geri dönüşüm projelerine atıkmatik sistemini de ekledi. İlçenin 7 ayrı noktasına yerleştirilen ve kartlı sistemle çalışan atıkmatiklere pet ve cam şişe ile metal içecek kutularını atan vatandaşlar her biri için ayrı ayrı puan kazanıyor. Biriken puanlar atıkmatik ekranından takip ediliyor. Belirlenen puanlara ulaşanlar bisiklet, basketbol topu, futbol topu, dart, scrable hediyelerinin sahibi olacak.

Atıkmatikler, Kazım Dirik Mahallesi Muhtarlığı yanı, Kızlar Kahvesi yanı, BELGEM yanı, Çamdibi Pazaryeri girişi, Altındağ Kültür Merkezi önü, Naldöken Kültür Merkezi önü ve Pınarbaşı Cumhuriyet Meydanı’na kuruldu. Kartlı sistemle çalışan atıkmatikler içine atılan her pet şişe ve cam şişe için 1 puan, metal içecek kutuları için de 2 puan kazandırıyor.

Atıkmatik Harika Hediyeler Veriyor

Vatandaşlar puan kazanabilmek için gerekli olan “Çevre Dostu Kartı” Bornova Belediyesi’nin Ergene Mahallesi 2 Sokak’taki Ek Hizmet Binası’nda bulunan Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden ücretsiz olarak alabiliyor.

750 puan biriktiğinde futbol topu, 1000 puan biriktiğinde basketbol topu, 1250 puan biriktiğinde dart, 3500 puan biriktiğinde scrable, 20.000 puan biriktiğinde de bisiklet hediyesine hak kazanılıyor. Bu puanları biriktiren vatandaşlar hediyelerini Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne başvurarak teslim alabilecek. Bu arada vatandaşlar atık pillerini de atıkmatiklere atabiliyor. Piller puan kazandırmıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here