Bornova’da Yenilenebilir Enerji Kampı Başlıyor !

0
576
Bornovada Yenilenebilir Enerji Kampı

Bornova Belediyesi‘ne bağlı Mevlâna Toplum ve Bilim Merkezi tarafınca düzenlenecek olan bilim etkinlikleri ile Bornovalı çocuklar eğitici ve güzel zamanlar geçirecek. 30 Ocak’ta başlayıp ve 4 gün sürecek olan bilim kampı, Yenilenebilir Enerji teması ile öğrencilere eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşayacak.

İzmir’in Bornova Belediyesi’nin düzenlediği çeşitli aktivite ve etkinlikler ile sömestr tatilinde olan öğrencilerin neşeli vakit geçirmesini sağlayacak. Türkiye’de okulların kapanmasıyla ilk ve ortaokul öğrencileri, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’ndaki Buz Sporları Salonu’nda ise buz pateni yaparak keyif dolu anlar geçirecek.

Bilim etkinliklerinde, Yenilebilir Enerji konularında konferans verilerek öğrencilere bilgi verilecek. Bilim etkinlikleri, Mevlâna Toplum ve Bilim Merkezi tarafından yapılmaktadır. 30 Ocak’ta başlayacak bu etkinlikler, 2 şubata kadar saat 13:00- 17:00 saatleri arasında gerçekleşecek.

Bu etkinlikler kapsamında yapılacak olan Bilim Kampı’nda Güneş Pillerinin Yapısı, Güneş Fırını Yapımı, Fosil Yakıtlarının Özellikleri, Biodizel Üretimi, Ekolojik Kent Tasarımı ve Gezi konularında atölyelerde açılacak. Bu atölyeler 11 ile 14 yaş arası çocuklar için kurulacak.

Atölyelere kayıt yaptırmak isteyenler 999 29 29 numaralı telefondan dahili 3300’ı arayarak bilgi alabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here