Bornoz Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

0
2714
bornoz seçimi

Bornoz satın almayı düşünüyorsanız ve hangi bornozu almanız gerektiğine karar veremiyorsanız size bornoz takımı seçmeniz konusunda yardımcı olacak öneriler sunacağız.

1. Kumaş Kalitesini Önemseyin

Bornoz seçerken en çok dikkat etmeniz gereken husus bornozun üretildiği kumaş olacaktır. Bornozun üretildiği kumaş bornozun ne kadar su çekebileceğini, ne kadar kısa sürede kuruyacağını ve ne kadar anti bakteriyel olacağı hakkında size bilgi verecektir. Bu konuda araştırma yaptığınız zaman karşınıza en çok çıkan kumaş türleri pamuklu kumaş ve bambu kumaş olacaktır. Her iki kumaş türü de bornozun imalatı için kullanılabilecek en kaliteli kumaş türleridir. Bambu kumaş anti bakteriyel özelliği, pamuklu kumaş ise suyu emme gücü düşünüldüğünde oldukça kullanışlı olan bornoz kumaşlarıdır. Ancak bambu kumaş suyu az emdiği için genellikle pamuklu kumaş ile birlikte kullanılmaktadır. Bu konuda kısa sürede kuruyacak, kaliteli ve antibakteriyel bir bornoz aile seti ve diğer bornoz kumaşları arıyorsanız pamuk – bambu kumaş karışımı sizin için iyi bir seçim olacaktır.

2. Bornoz Türünü İnceleyin

Piyasada pek çok renk ve modelde bornozlar sizlere sunulmaktadır. Bu bornozlar arasından:

  • Bornozun uzunluğu
  • Bornozun modeli
  • Bornozun kumaşının dokuma yoğunluğu
  • Mevsim
  • Ve diğer faktörlere göre size en uygun olan bornoz bayan ve erkek bornoz modellerine karar verebilirsiniz.

Uzun bornozlar genellikle kış mevsimi için uygun olan bornozlarken; kısa bornozlar daha sıcak mevsimler için uygundur. Şapkalı bornozlar saç havlusu kullanmak istemiyorsanız sizler için doğru bir bornoz seçimi yapmış olursunuz. Aynı şekilde çabuk kuruyacak bir bornoz istiyorsanız çok sık dokunan kumaşlar yerine daha az yoğunluk ile dokunmuş olan bornozları tercih etmenizi öneririz.

3. Bornoz Markasına Önem Verin

Çok klasik gelebilir ancak kaliteli ürün üretmeyen markaların reklamları aldatıcı olabilir. Bu nedenle her zaman kaliteli bornoz erkek ve diğer bornoz modellerini size sunan markaların ürünlerini tercih etmeye özen gösterin. Kaliteli markalar sizin ihtiyaçlarınıza cevap veren, uzun süre eskimeyecek kalite ve dayanıklılıkta bornozlar üretmektedirler.

4. Bornozun Rengini Seçin

Bornoz seçimi yaparken en çok dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi de satın alacağınız bornozun rengi olacaktır. Bornoz rengini severek kullanacağınız renklerden birisi olarak seçmenizi öneririz. Renkli bornoz seçmeyi düşünüyorsanız bu bornozların zaman içerisinde rengini kaybedeceğini bilmenizde fayda vardır. Eğer bornozunuzun rengini kaybetmemesini ve yüksek derecede yıkayabileceğiniz bir bornoz satın almak istiyorsanız tercihinizi beyaz renkli bornozlardan yana kullanmalısınız. Beyaz ve diğer renklerde bornoz takımı miraykaya tarafından size sunulan modelleri inceleyerek kolayca seçim yapabilirsiniz.

Sitemizden bornoz askı ve her renk ve modelde bornoz modeline ulaşabilirsiniz. Aile takımları, bay – bayan bornoz modelleri arasında kolaylıkla tercih yapabilir; güvenilir ödeme yöntemleri ve ekonomik fiyatlar ile karlı bir alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here