Buski Elektriğini Güneş Enerjisiyle Üretiyor !

0
913
buski elektriğini güneş enerjisiyle elektrik üretiyor
buski elektriğini güneş enerjisiyle elektrik üretiyor

Buski elektriğini güneş enerjisiyle üretiyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi sular idaresi yenilenebilir enerji yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Buski elektriğini güneş enerjisiyle üreterek elektrik tasarrufu sağlıyor. Bursa Büyükşehir Belediyesine ait olan Görüklü G46 deposunun çatısına yapılan güneş enerji sistemi elektrik üretmeye başladı.

Buski elektriğini güneş enerjisiyle kendisi üretiyor!

Görüklü’de bulunan G46 deposuna toplam 250 kW büyüklüğünde güneş enerji santrali kuruldu. Bursa Büyükşehir Belediyesinin 250 kW’lık güneş santralinde toplam 960 adet güneş paneli kullanıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe, Görüklü de bulunan 250 kW’lık güneş santralini gezerek bazı incelemeler yaptı.

Buski adına yapılan bu santralin bütçesi Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandı.

Başkan Recep Altepe, bursa’nın gelişmesi ve mevcut potansiyelini değerlendirmek için birçok adım atmaktayız. Yenilenebilir enerji alanındaki yaptığımız yatırımlar da bu adımlardan sadece birisidir, dedi.

Ayrıca başkan Altepe, bursa büyükşehir belediyesi olarak sadece güneş enerjisi değil, rüzgar enerjisi ve hidroelektrik enerjisi alanında da yatırımlar yaptıklarını ve bu yatırımlara devam etiklerini söyledi.

Görüklü G46 deposuna kurulan 250 kW lık GES santrali, toplam 4000 metrekare alan kaplamaktadır. Bu santral G46 deposunun üzerine kurulmuştur. Ayrıca Görüklü güneş enerji santrali ile elektrik faturası ödenmeyeceği de belirtildi.

Buski elektriğini güneş enerjisiyle kendisi üreterek, diğer belediyeler ile olan yenilenebilir enerji yarışında bir adım daha öne çıkmayı başardı.

Türkiye’de bulunan birçok belediye yenilenebilir enerji alanında projeler geliştirmektedir. Bu projeler sayesinde hem belediyeler ciddi tasarruflar sağlamaktadır. Hem de geleceğe ve gelecek nesillere güzel bir iz bırakmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here