Dar Mutfaklar İçin Dekorasyon Önerileri

0
25

Herkes evinde ferah ve geniş alanlar yaratarak hayalini kurduğu dekorasyona ulaşmak ister. Genel olarak mutfak ve oturma salonu gibi ortak kullanım alanlarında herkesin dekorasyon tercihi ortak zevkler üzerine kuruludur. Bulunduğunuz evin mutfağına ve ölçülerine bağlı olarak dekorasyonda yapacağınız işlemler değişiklik gösterebilir. Özellikle dar mutfakları daha da daraltmamak için bazı dekorasyon yöntemlerinden yardım alabilirsiniz. Bu noktada dar mutfağınız için kullanacağınız renkler, mobilyalar ve ortamı kullanma şekliniz oldukça önemli. Dar mutfakları daha geniş göstermek için neler yapılır diyorsanız işte cevabı;

Açık renkli dolaplar tercih edin

Herkes beğendiği renk ve tasarıma sahip mutfak dolabını evine taşımak isteyebilir. Ancak dar mutfaklarda koyu renkli dolaplar tercih etmek ortamın daha da boğucu ve küçük görünmesine neden olabilir. Ferahlığı ve genişliği vurgulamak için beyaz, bej ya da sütlü kahve tonlarına yakın dolaplara  yer verebilirsiniz.

Duvarlarda açık renk kullanın

Dar mutfak alanlarında duvarların gücünden yararlanarak ortama çok daha ferah ve aydınlık bir görünüm kazandırabilirsiniz. Özellikle ışık alan bir bölgede ise mutfak biraz daha orta tonlarda duvar boyası tercih edebilirsiniz. Duvarlara ayna detayları ekleyerek mutfağa derinlik katabilirsiniz.

Bazı eşyaları duvarlara konumlandırın

Dar mutfağa sahip olanların en çok yaptığı işlemlerin başında duvarları değerlendirmek yer alıyor. Özellikle asmaya müsait mutfak eşyaları için duvara monte edilen askılar yaparak ortamda ferahlık ve sıcaklık yaratabilirsiniz. Ek raflar koyarak bardak ve kase gibi küçük ürünleri burada konumlandırabilirsiniz.

Masa yerine portatif ürünler tercih edin

Zaten dar olan bir mutfakta yemek masası kullanmak ortamı daha da küçük gösterebilir. Bunun yerine bir kısmı duvara monte edilen ve katlanabilen mutfak masası modellerinden destek alabilirsiniz.

Tezgahın üstünde boş alan bırakın

Genelde mutfak tezgahında kolay ulaşım açısından birçok eşya el altında tutulur. Ancak dar bir mutfakta her eşya göze battığı için tezgahın doluluğu karmaşık bir görünüm oluşturabilir. Bunun yerine pek çok eşyayı iç dolaba yerleştirebilirsiniz. Mutfağınıza genişlik ve ferahlık katan pek çok eşyaya ve daha fazlasına https://www.wehomy.com/ üzerinden ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here