Denizli İlindeki Yangın Kulesinin Enerjisi Güneşten Sağlanacak

0
948
mobil güneş enerjisi
yangın kulesinin enerjisi güneşten,mobil güneş paneli,mobil güneş enerjisi,mobil güneş sistemi

Denizli ilinde bulunan ve Orman Su İşleri Bakanlığına bağlı yangın söndürme kulesinin enerjisi, güneş panelleri yardımı ile sağlanacak. Orman ve Su İşleri Bakanlığının yangına daha çabuk müdahale edilmesi için plânladığı, yangın söndürme kulesinin yapımı tamamlandı. Denizli ilinde yapımı tamamlanan yangın söndürme kulelerinin enerji ihtiyacı, mobil olarak tasarlanan güneş enerji panelleri yardımı ile sağlanacak.

Güneş enerji panellerinin her biri 2 KW gücünde ve 220 Volt şehir şebekesi çıkış gücünde olacak. Bu paneller mobil olarak tasarlandı ve bu panellerden 7 adet var. Yangın söndürme kulesine monte edilen mobil güneş enerji panelleri, kulelerin elektrik enerjisi ihtiyacını karşılamasının yanı sıra, kulelerde bulunan birçok eşyanın da elektrik ihtiyacını karşılayabilecek.

yangin-sondurme-kulesiMobil güneş enerjisi panellerinin taşınabilir olması da büyük bir avantaj. Mobil güneş enerjisi panellerinin taşınabilir olması, yangın sezonu dışında ihtiyaç olunan her yerde kullanılmasını sağlayacak. Projenin ilerleyen zamanlarda başarıya ulaşması, diğer illerde de örnek teşkil etmesini sağlayacak. Ülkemizde mobil olarak kullanılan güneş enerji panelleri çok yaygın değil.

Mobil olarak elektrik enerjisi üretebilen güneş enerji panellerinin yaygınlaşması ile birlikte, farklı kullanım alanlarında verimli olarak çalışabilmesi mümkün. Özellikle hastanelerde sürekli elektrik ihtiyacı var. Elektrik kesintilerinde devreye giren jeneratörlerin yerine alternatif olarak, güneş enerji panelleri kullanılabilir. Bu panellerin mobil olması da hastaneler için avantajlı bir durumdur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here