Depresyonla Başa Çıkabilme Yöntemleri

0
12

Depresyon, enerjinizi tüketerek kendinizi yorgun hissetmenize neden olabilir. Bu durum da tedavi olma isteğinin oluşmasını zorlaştırabilir. Muhtemelen depresyonla başa çıkmaya çalışırken her şey daha zor gelir. İşe gitmek, arkadaşlarla sosyalleşmek hatta çoğu zaman yataktan kalkabilmek bile büyük bir çaba gerektirebilir. Bu durumla başa çıkabilmek ve yaşam kalitenizi daha iyi hale getirip iyileştirmek için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır, bunlardan bazılarını sizler için derledik.

Bir Destek Ağı Oluşturun

Bazıları için destek ağı oluşturmak, arkadaşlar ya da aile ile daha sıkı bağlar kurabilmek anlamına gelebilir. Sizi destekleyen sevdiklerinize güvenebilmek, depresyonun iyileşmesinde iyi bir yol ilerlemenizi sağlar.

Daha Aktif Olmaya Özen Gösterin

Bir çeşit egzersiz yapmayı deneyin. Egzersizin, ruh halininin iyileşmesine yardımcı olduğu biliniyor. Bir süredir egzersiz yapmıyorsanız, her gün 25 dakika yürüyerek egzersiz yapmaya yavaşça başlayabilirsiniz.

Korkularınızla Yüzleşin

Sizin için yapması zor olan şeyleri yapmaktan kaçınmamalısınız. İnsanlar, kendilerini endişeli hissettikleri zaman diğer insanlar ile iletişim kuramamaktan kaçmak isteyebilirler. Bu durum oluşmaya başlarsa, korkular ile yüzleşmek durumu daha kolay hale getirebilir.

Bir Terapistle Konuşun

Bir terapiste danışmak, genellikle depresyonu doğru bir şekilde yönetmenin önemli bir parçasıdır. Terapistiniz ile birlikte ele alacağınız konular arasında benlik saygısının nasıl gelişeceği ya da olumsuz düşüncelerin olumlu düşüncelere nasıl çevrileceği gibi daha birçok konuda destek alabilirsiniz.

Duygularınızı Yazarak İfade Edin

Günlük yazı yazmak harika bir terapi yöntemi olabilir. Yazı yazarken oluşan düşünceleriniz ve duygularınız, endişelerinizin azalmasına yardımcı olabilir. Özel günlüğünüzde tamamen dürüst olmanız çok önemlidir. Duygularınızı ve depresyonla alakalı düşüncelerinizi yazıya dökmek, bastırılmış duyguların serbest kalmasına yardımcı olabilir.

https://www.tamamlayicisaglik.com/ adresinden tamamlayıcı sağlık sigortası karşılaştır seçeneklerine göz atarak sizin için en uygun sigorta seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here