Dijital Yük Hücreleri Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

0
796
dijital yük hücreleri
dijital yük hücreleri

Dijital yük hücreleri her türlü elektronik kantarın içerisinde bulunan ve tarttığı yükü algılayıp elektriksel sinyallere dönüştürebilen hücrelere denilir. Dijital yük hücreleri sayesinde kantar ve tartım teknolojileri oldukça güvenilir ve hassas bir hal almıştır.

Dijital yük hücrelerinin avantajları nelerdir?

  • Üretim başta olmak üzere, pek çok alanda kullanılan bu teknolojinin en büyük avantajı her zaman doğru ve hassas tartım yaparak her türlü kaybı en aza indirmektir,
  • Olası arıza durumlarında, oluşabilecek her türlü zaman ve para kaybını minimum düzeyde tutması,
  • Her an ve zaman izlenebilir bir sistem olması,
  • Her türlü işletmenin yapacağı arge ve teknolojik yatırıma uyumlu olması veya kolaylıkla uyum sağlayabilmesi,

bu sistemin en büyük avantajlarındandır. Bu kapsamda dijital yük hücrelerinin kullanım alanlarına göre pek çok çeşidi bulunmaktadır. Kısaca çeşitleri şunlardır;

1. Lama Tipi Dijital Yük Hücresi

lama tipi dijital yük hücreleri
lama tipi dijital yük hücreleri

1 ila 5 ton arasında tartım yapabilen aynı zamanda yer terazisi ve düşük kapasiteli bunker reaktör tartı uygulamaları için tercih edilen yüksek hassasiyetli yük hücreleridir.

2. Buton Tipi Dijital Yük Hücresi

buton tipi dijital yük hücreleri
buton tipi dijital yük hücreleri

5 ila 15 ton arasında yük tartım özelliğine sahip bu dijital yük hücre çeşidi kapasitesi yüksek zemin kantarları ile tanker ve silo ölçümlerinde büyük bir hassasiyetle ölçüm yapabilmektedir.

3. Kolon Tipi Dijital Yük Hücresi

Kolon Tipi Dijital Yük Hücresi
Kolon Tipi Dijital Yük Hücresi

20 ila 100 ton aralığında ki yüklerin ölçümlerini büyük bir hassasiyetle yapabilmektedir. Bu dijital yük hücreleri büyük araçların tartımı için tercih edilmektedir. Kolay kurulum ve montaja sahip olan bu yük hücresi çeşidi, bakım maliyetinin düşüklüğü ile de tercih edilebilmektedir.

Tartım sektörünün ilk sıralarında yer alan Baykon firması üstte ki tüm yük tartım hücrelerini ve tartım göstergeleri, proses kontrolörleri, uygulama terminalleri ile diğer her türlü ekipmanların üretimini yapabilmektedir.

Türkiye’nin endüstriyel tartım sektörünün lideri konumunda olan Baykon yaklaşık 90 ülkeye ihracat yapabilmektedir. Sizde dijital yük hücreleri başta olmak üzere, tartım ile ilgili tüm ürün ve bilgilere http://dijital-yuk-hucreleri.baykon.com/ sitesinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Baykon aynı zamanda endüstriyel tartım cihazları ve makinelerinin kalibrasyonunu da yapabilmekte olup, bu alanda türkiye’de akredite edilen ilk firmadır.

Baykon uzman ve tecrübeli satış ve satış sonrası ekip ile sektörel hizmetlerine devam etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here