Dünyanın En Güzel Karavan Parkları

0
191

Kamp denildiğinde aklınıza ilk gelen şeylerden biri elbette ki çadır olur. Fakat bir karavanınız varsa eğer ve konforunuza da düşkün biriyseniz, seyahatinizi biraz daha uzatmak ve konforlu hale getirmek isteyebilirsiniz. Üstelik karavan yolculuğu ile seyahatinize yurtdışı seçeneğini bile ekleyebilirsiniz. Yeni moda kamp anlayışına yeni bir boyut getiren karavan park alanlarını ziyaret edebilir ve doğayla iç içe olabilirsiniz. Dünyanın birçok yerinde karavanınızla birlikte kamp yapabilme seçeneğini sunan park alanları mevcut. Ülkemizde karavan ile kamp yapma çok yaygın bir doğa etkinliği olmasa da çeşitli park alanları mevcuttur. Hem kamp yapmak istiyor hem de konforunuzdan ödün vermemek istiyorsanız eğer glamping alanlarını ziyaret edebilirsiniz. Glamping deneyimini yaşamak için illa bir karavan sahibi olmanıza gerek yok. İngilizce glamour ve camping kelimelerinin birleşimi olan glamping yeni moda bir kamp deneyimi olmakla birlikte geleneksel kamp anlayışından çok daha konforlu! Çoğu glamping alanlarında konaklamak için bir karavana sahip olmanıza da gerek yok!

Oberrhein, Almanya

Rhine nehrinin hemen yakınlarında bulunan bu kamp alanı ayrıca yat turları için oldukça elverişli bir konumdadır. Çeşitli konaklama imkanları bulunan bu park alanına dilerseniz kendi karavanınız ile konaklayabilirsiniz. Günlük karavan ve çadır kiralama imkanları da mevcut olan bu kamp alanına sadece çadır ile uğrayabilir ve sadece çadır alanı kiralayarak da konaklayabilirsiniz.

Clifden Eco Beach&Camping Park, İrlanda

Kuzey Atlantik okyanusu ile çevrelenmiş bu park alanı adından da anlaşılabildiği üzere oldukça ekolojik bir park. Hatta bu konuda ödül bile almış! Karavan ya da çadır kiralama imkanlarıyla kendi bütçenize göre bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.

Bushwillow Park, Güney Afrika

Güney Afrika’nın en çok güneş alan bölgelerinden birinde, ormanın içinde doğayla iç içe bir deneyim yaşayabileceğiniz harika bir kamp alanı. Çevresinde bulunan şelale, nehir ve gölcükler sayesinde size çeşitli doğa sporları imkanları sağlar. Çadır, karavan gibi farklı konaklama seçenekleri mevcuttur isterseniz kendi karavanınız için bir park alanı da kiralayabilirsiniz.

Portmassaluca Camping, İspanya

Ebro Nehri yakınlarında bulunan bu kamp alanı yine doğayla baş başa kalabileceğiniz enfes manzaraları da beraberinde getirir. Nehirde balık tutma ve yüzme imkanları sağlar. Çeşitli restoranlarıyla İspanya kültürüne mensup yiyeceklerin tadına bakabilirsiniz. Klübe kiralama seçenekleri de mevcut olan bu kamp alanında ayrıca karavan ve çadır alanları da kiralayabilirsiniz.

Dünyanın çeşitli bölgelerinde bulabileceğiniz kamp alanları sayesinde karavan ile seyahatlerinizde evinizdeki gibi bir konforu yakalamak mümkün. Bütçenize en uygun karavanlara göz atmak için https://www.truck1.com.tr/ sayfasına bir göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here