Elektrik Dağıtım Şirketleri | +21

0
8128
elektrik dağıtım şirketleri, özel elektrik dağıtım şirketleri, elektrik tedarik şirketleri, elektrik dağıtım firmaları, özel elektrik şirketleri, enerji dağıtım şirketleri, elektrik satan firmalar, elektrik tedarikçi firmalar

Türkiye’de ki tüm elektrik dağıtım şirketleri ve sorumlu olduğu bölgeler ile şehirlerin listesi şu aşağıdadır. Elektrik dağıtım şirketleri ile ilgili detaylı bilgiye https://encazip.com/elektrik-dagitim sayfasından da ulaşabilirsiniz.

Türkiye Elektrik Dağıtım Şirketleri Listesi

1. Trakya Edaş (TREDAŞ)

Trakya Edaş, elektrik dağıtım şirketleri

Trakya elektrik dağıtım aş firması trakya bölgesinden sorumludur. Toplam 3 şehre hizmet vermektedir. Toplam 928.481 abonesi olan Tredaş elektrik dağıtım şirketi firması Kırklareli, Tekirdağ ve Edirne illerine hizmet vermektedir. Kayıp kaçak oranı ise %5,26‘dır. Tredaş türkiye’nin en az kayıp kaçak oranına sahip elektrik dağıtım şirketleri arasındadır.

2. Boğaziçi Edaş (BEDAŞ)

Boğaziçi Edaş, elektrik dağıtım şirketleri

Boğaziçi elektrik dağıtım aş firması istanbul avrupa yakası bölgesinden sorumludur. Toplam 4.326.314 abonesi olan Bedaş elektrik dağıtım şirketi firması istanbul’un avrupa yakası için hizmet vermektedir. Kayıp kaçak oranı ise %9,89‘dur.

3. Ayedaş

Ayedaş, elektrik dağıtım şirketleri

Ayedaş elektrik dağıtım aş firması istanbul anadolu yakası bölgesinden sorumludur. Toplam 2.464.528 abonesi olan Ayedaş elektrik dağıtım şirketi firması istanbul’un anadolu yakası için hizmet vermektedir. Kayıp kaçak oranı ise %7,59‘dur.

4. Sakarya Edaş

Sakarya Edaş, elektrik dağıtım şirketleriSakarya elektrik dağıtım aş firması toplam 4 şehre hizmet vermektedir. Toplam 1.501.482 abonesi olan Sedaş elektrik dağıtım şirketi firması Sakarya, Bolu, Kocaeli ve Düzce illerine hizmet vermektedir. Kayıp kaçak oranı ise %6,64‘dür.

5. Uludağ Edaş

Uludağ Edaş, elektrik dağıtım şirketleriUludağ elektrik dağıtım aş firması toplam 4 şehre hizmet vermektedir. Toplam 2.728.207 abonesi olan Uludağ elektrik dağıtım aş şirketi Bursa, Balıkesir, Yalova ve Çanakkale illerine hizmet vermektedir. Kayıp kaçak oranı ise %7,03‘dür.

6. Gediz Edaş

Gediz Edaş, elektrik dağıtım şirketleriGediz elektrik dağıtım aş firması toplam 2 şehre hizmet vermektedir. Toplam 2.591.670 abonesi olan Gediz elektrik dağıtım aş şirketi İzmir ve Manisa illerine hizmet vermektedir. Kayıp kaçak oranı ise %9,74‘dür.

7. Aydem Edaş

Aydem Edaş, elektrik dağıtım şirketleriAydem elektrik dağıtım aş firması toplam 3 şehre hizmet vermektedir. Toplam 1.668.752 abonesi olan Aydem elektrik dağıtım aş şirketi Aydın, Denizli ve Muğla illerine hizmet vermektedir. Kayıp kaçak oranı ise %7,61‘dir.

8. Osmangazi Edaş (OEDAŞ)

Osmangazi Edaş, elektrik dağıtım şirketleriOsmangazi elektrik dağıtım aş firması toplam 5 şehre hizmet vermektedir. Toplam 1.515.817 abonesi olan Oedaş elektrik dağıtım aş şirketi Eskişehir, Bilecik, Kütahya, Afyon ve Uşak illerine hizmet vermektedir. Kayıp kaçak oranı ise %7,86‘dır.

9. Akdeniz Edaş

Akdeniz Edaş, elektrik dağıtım şirketleriAkdeniz elektrik dağıtım aş firması toplam 3 şehre hizmet vermektedir. Toplam 1.670.971 abonesi olan Akdeniz elektrik dağıtım aş şirketi Antalya, Isparta ve Burdur illerine hizmet vermektedir. Kayıp kaçak oranı ise %11,32‘dir.

10. Başkent Edaş (BEDAŞ)

Başkent Edaş, elektrik dağıtım şirketleriBaşkent elektrik dağıtım aş firması toplam 7 şehre hizmet vermektedir. Toplam 3.560.935 abonesi olan Bedaş elektrik dağıtım aş şirketi Ankara, Bartın, Çankırı, Zonguldak, Kastamonu, Kırıkkale ve Karabük illerine hizmet vermektedir. Kayıp kaçak oranı ise %7,90‘dır.

11. Meram Edaş (MEDAŞ)

Meram Edaş, elektrik dağıtım şirketleriMeram elektrik dağıtım aş firması toplam 6 şehre hizmet vermektedir. Toplam 1.741.499 abonesi olan Medaş elektrik dağıtım aş şirketi Konya, Karaman, Niğde, Nevşehir, Kırşehir ve Aksaray illerine hizmet vermektedir. Kayıp kaçak oranı ise %8,08‘dir.

12. Toroslar Edaş

Toroslar Edaş, elektrik dağıtım şirketleriToroslar elektrik dağıtım aş firması toplam 6 şehre hizmet vermektedir. Toplam 3.004.748 abonesi olan Toroslar elektrik dağıtım aş şirketi Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye, Gaziantep ve Kilis illerine hizmet vermektedir. Kayıp kaçak oranı ise %15,24‘dür. Toroslar edaş türkiye’nin yüksek kayıp-kaçak oranına sahip elektrik dağıtım şirketleri arasındadır.

13. Akedaş

Akedaş, elektrik dağıtım şirketleriAkedaş elektrik dağıtım aş firması toplam 2 şehre hizmet vermektedir. Toplam 564.540 abonesi olan Akedaş elektrik dağıtım aş şirketi Adıyaman ve Kahramanmaraş illerine hizmet vermektedir. Kayıp kaçak oranı ise %6,70‘dir.

14. Kcetaş

Kcetaş, elektrik dağıtım şirketleriKcetaş elektrik dağıtım aş firması toplam 1 şehre hizmet vermektedir. Toplam 593.670 abonesi olan Kcetaş elektrik dağıtım aş şirketi Kayseri iline hizmet vermektedir. Kayıp kaçak oranı ise %6,85‘dir.

15. Çamlıbel Edaş (ÇEDAŞ)

Çamlıbel Edaş, elektrik dağıtım şirketleriÇamlıbel elektrik dağıtım aş firması toplam 3 şehre hizmet vermektedir. Toplam 857.697 abonesi olan Çedaş elektrik dağıtım aş şirketi Sivas, Tokat ve Yozgat illerine hizmet vermektedir. Kayıp kaçak oranı ise %7,56‘dır.

16. Yeşilırmak Edaş (YEDAŞ)

Yeşilırmak Edaş, elektrik dağıtım şirketleriYeşilırmak elektrik dağıtım aş firması toplam 5 şehre hizmet vermektedir. Toplam 1.766.936 abonesi olan Yedaş elektrik dağıtım aş şirketi Samsun, Ordu, Sinop, Amasya ve Çorum illerine hizmet vermektedir. Kayıp kaçak oranı ise %10,46‘dır.

17. Çoruh Edaş

Çoruh Edaş, elektrik dağıtım şirketleriÇoruh elektrik dağıtım aş firması toplam 5 şehre hizmet vermektedir. Toplam 1.165.273 abonesi olan Çoruh elektrik dağıtım aş şirketi Trabzon, Artvin, Giresun, Gümüşhane ve Rize illerine hizmet vermektedir. Kayıp kaçak oranı ise %9,43‘dür.

18. Aras Edaş

Aras Edaş, elektrik dağıtım şirketleriAras elektrik dağıtım aş firması toplam 7 şehre hizmet vermektedir. Toplam 841.695 abonesi olan Aras elektrik dağıtım aş şirketi Erzurum, Kars, Ağrı, Ardahan, Iğdır, Erzincan ve Bayburt illerine hizmet vermektedir. Kayıp kaçak oranı ise %39,64‘dür. Aras edaş türkiye’nin yüksek kayıp-kaçak oranına sahip elektrik dağıtım şirketleri arasındadır.

19. Fırat Edaş

Fırat Edaş, elektrik dağıtım şirketleriFırat elektrik dağıtım aş firması toplam 4 şehre hizmet vermektedir. Toplam 796.571 abonesi olan Fırat elektrik dağıtım aş şirketi Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli illerine hizmet vermektedir. Kayıp kaçak oranı ise %9,55‘dir.

20. Dicle Edaş

Dicle Edaş, elektrik dağıtım şirketleriDicle elektrik dağıtım aş firması toplam 6 şehre hizmet vermektedir. Toplam 1.389.628 abonesi olan Dicle elektrik dağıtım aş şirketi Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Mardin, Siirt ve Şırnak illerine hizmet vermektedir. Kayıp kaçak oranı ise %73,93‘dür. Dicle edaş türkiye’nin en yüksek kayıp-kaçak oranına sahip elektrik dağıtım şirketleri arasında en baştadır.

21. Vangölü Edaş (VEDAŞ)

Vangölü Edaş 1, elektrik dağıtım şirketleriVangölü elektrik dağıtım aş firması toplam 4 şehre hizmet vermektedir. Toplam 515.349 abonesi olan Vedaş elektrik dağıtım aş şirketi Van, Bitlis, Hakkari ve Muş illerine hizmet vermektedir. Kayıp kaçak oranı ise %65,84‘dür. Vedaş türkiye’nin yüksek kayıp-kaçak oranına sahip elektrik dağıtım şirketleri arasındadır.

Türkiye özel elektrik dağıtım şirketleri bu şekildedir. Türkiye’nin doğusuna gittikçe maalesef kayıp-kaçak oranı da artmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here