Enerji tasarrufu ile ilgili afişler | +5

0
20625
enerji tasarrufu ile ilgili afişler, enerji tasarrufu ile ilgili posterler
enerji tasarrufu ile ilgili afişler, enerji tasarrufu ile ilgili posterler

Enerji tasarrufu ile ilgili afişler enerjinin tasarruflu kullanılmasına dikkat çekmek için kullanılır. Bu afişlerde yer alan görseller ve kısa cümleler aslında birçok şeyi ifade edebilir. Aşağıda enerji tasarrufuna dikkat çekmek için yapılan afiş örneklerine yer verdik.

Enerji Tasarrufu ile ilgili Afişler

Save Energy, Don’t Waste It

Bu afişte dikkat çekecek şekilde “save energy, don’t waste it” yazmaktadır. Anlamı ise “enerjini koru, boşa harcama” demektir. Bu afişte elektrik anahtarına dikkat çekilmek istenmiş. Yani, kullanmadığınız zaman ışıkları söndürün anlamını taşımaktadır.

Enerji tasarrufu afişi

Turn Off Electronics When Not In Use

Bu afişte de “turn off electronics when not in use” yazmaktadır. Bunun anlamı “elektronik eşyaları kullanmıyorsan kapat” demektir. Biliyorsunuz ki elektronik cihazlar oldukça fazla elektrik tüketmektedir.

Enerji tasarrufu posteri

Save Energy, The World is in Your Hands

Enerji tasarrufu ile ilgili afişler arasında en beğendiklerimden biriside bu afiştir. Afişte “Save Energy” oldukça ön planda tutulmuş. Anlamı “Enerjini Koru” demektir. Afişin hemen altında ise “the world is in your hands” yazmaktadır. Yani “dünya senin ellerinde” demektir. Böylece dünyanın bizim olduğuna ve enerjimizi koruyarak/sahip çıkarak aslında dünyamıza da sahip çıkabileceğimiz anlatmaktadır.

Enerji tasarrufu hakkında afiş

Lights Off Life On

Oldukça etkili enerji tasarrufu ile ilgili afişler arasında bulunan kısa ama öze bir afiş daha. Bu afişte de “lights off life on” yazmaktadır. Anlamı “ışıkları kapat, hayatı aç” demektir. Yani enerjimizi boşa harcayarak doğanın ömrünü kısalttığımız anlatmaktadır. Enerjiyi tasarruflu kullanarak doğanın da ömrünü uzatabileceğimizi anlatmaktadır.

Enerji tasarrufu hakkında poster

Energy Saving at Your Fingertips

Enerji tasarrufu ile ilgili afişler arasında en dikkat çekici olanı diyebiliriz. Çok şey anlatıyor. Bu afişte “Energy-Saving at your fingertips” yazmaktadır. Anlamı ise enerji tasarrufu yapmak senin parmaklarının ucunda demektir.

Enerji tasarrufu yapmak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here