Erkek Öğrenci Yurdu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

0
228
Erkek Öğrenci Yurdu

Erkek öğrenci yurdu seçimi çok önemlidir. Üniversite hayatı boyunca, üniversite derslerinize bile etkisi azımsanmıyacak derecede kabul edilebilir. Bu yüzden erkek öğrenci yurdu seçerken dikkat etmeniz gereken bir çok nokta vardır.

Erkek Öğrenci Yurdu Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Erkek öğrenci yurdu seçerken ki özellikle istanbul gibi büyükşehirlerde üniversite okuyorsanız, şunlara dikkat edebilirsiniz;

1. Üniversiteye Mesafesi

Üniversiteye olan uzaklığı erkek öğrenci yurdu seçiminde olmazsa olmaz ve en önemli maddelerden birisidir. Kalacağınız erkek öğrenci yurdunun okuyacağınız üniversiteye yakın olması veya ulaşım imkanlarının rahat ve ulaşılabilir olması bir öğrenci için çok önemlidir. Gerek derslere zamanında gitmesi, gerekse üniversite eğitimi boyunca zamanının yollarda geçmemesi dikkat edilmesi gerekmektedir. Okul başarınıza doğrudan etkisi vardır.

2. Hijyen

Bir öğrenci yurdunda en önemli noktalardan biriside hijyen ve temiz olmasıdır. Neticede öğrencilerin başarısı yaşadığı ortam ile doğru orantılıdır. Öğrenci kendisini temiz ve hijyenik hissederse, ders çalışırken de kendisini aynı rahatlıkta hissedecektir. Böylece derslerine konsantre olup, ders başarısı da artacaktır.

3. Yemek

Birçok öğrenci kendi yemeğini yapamayabilir. Bu yüzden hazır yemekler ile karnını doyurmak zorunda kalır. Erkek öğrenci yurdu seçerken yemek imkanlarının olup olmadığına mutlaka dikkat etmelisiniz. Öğrenci yemek yemek için dışarıya çıkmak zorunda kalmazsa daha iyi olur. Çünkü, ders çalıştığı ortamdan yemek yemek için uzaklaşıp, konsantrasyonu dağılabilir. Fakat, erkek öğrenci yurdu ‘nun kahvaltı ve akşam yemeği gibi imkanları varsa, öğrenci için hem vakit kaybı hemde para kaybı olmaz. Yemek için çok daha az para öder.

4. Sıcak Su

Kesinlikle sıcak su erkek öğrenci yurdu seçiminde dikkat edeceğiniz en önemli noktalardan birisidir. Eğer kalacağınız yurtta sıcak su yoksa, bu sizin yaşam kalitenizi oldukça düşürecektir ve bu da ders başarınıza doğrudan yansıyacaktır.

5. Çamaşırhane

Gerçek hayata ilk adımlarını atan üniversite öğrencileri, bu yolda kendi çamaşırlarını da kendileri yıkamak zorundadır. Eğer kalacağınız yurtta çamaşırhane varsa bu müthiş kolaylık sağlayacaktır. Sizi hem zamandan hemde fazladan kuru temizlemeye harcayacağınız paradan kurtaracaktır. Kesinlikle yurdunuzda çamaşırhane olmalı.

6. Etüt Odası

Erkek öğrenci yurt seçiminde dikkat edeceğiniz önemli bir nokta da etüt odası veya çalışma odası olup olmadığıdır. Eğer kalacağınız yurtta böyle bir imkan varsa, üniversite okuyan öğrenciler için müthiş kolaylık olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here