Ev Dekorasyonu için Harika Kanvas Tablo Modelleri !

0
1834
kanvas tablo, kanvas tablo modelleri, kanvas tablo fiyatları, kanvas tablo çeşitleri
kanvas tablo, kanvas tablo modelleri, kanvas tablo fiyatları, kanvas tablo çeşitleri

Kanvas tablo son yıllarda dekorasyon amacıyla yaygın şekilde kullanılmaktadır. Peki kanvas tablo nedir? ve kanvas tablo nerelerde kullanılmalı?

Kanvas Tablo Nedir?

Kanvas kelimesi aslında ingilizce bir kelime olan canvas kelimesinden gelmektedir. Dilimize kanvas olarak yerleşmiştir. Aslı canvas olan bu kelimenin anlamı ise tuval demektir. Kanvas kelimesi dijital baskı yapan firmalarca kullanılmaktadır. 90’lı yıllardan beri kanvas kelimesi kullanılmaktadır.

Günümüzde dijital baskı makinelerinin gelişmesi ile birlikte dijital tabloların kaliteside arttı. Kanvas tablolar da kalitesi artan ürünlerin başını çekmektedir.

Kanvas tablolar genellikle bez veya benzer pürüzlü ve göze hoş gelen yüzeylere basılır. Bu baskı insan gözüne çok hoş gelen bir baskı türüdür.

Oldukça popüler olan kanvas baskı tablolar hem evsel hemde ofis tarzı ortamların dekorasyonu için vazgeçilmez olmuştur.

Kanvas tabloların kullanım alanları ise başlıca şunlardır;

  • Ev salonları,
  • Mutfaklar,
  • Hastaneler,
  • Okullar,
  • AVM’ler,
  • Ofisler, v.b…

Kısaca kanvas tabloların kullanım alanları oldukça fazladır.

Kanvas Tablo Çeşitleri Nelerdir?

Çok geniş bir ürün yelpazesi bulunan kanvas tabloların çeşitleri de fazladır. Kullanım amacına ve kullanılacak alana göre birçok çeşidi bulunmaktadır.

Parçalı Kanvas Tablo

Son zamanlarda parçalı kanvas tablo dediğimiz modeller ön plana çıkmaktadır. Parçalı kanvas tablolar genellikle normalde bütün olan bir resmi 3,4 veya 5 ayrı tablo ile duvar üzerinde yan yana koyulması ile göze çok farklı gelen tablo çeşididir. İnsanın gözüne 3 boyutlu görülmesinden dolayı, parçalı kanvas tablolar hemen dikkat çekmektedir.

Sanatsal Kanvas Tablolar

Sanatsal kanvas tablolar ise genellikle bir ressamın kaleminden çıkmış tabloların gerçeğe en yakın şekilde basılmış dekoratif tablo modellerinden oluşur. Bu ressam bazen bir picasso bile olabilir. Sanatsal tablo modelleri ise genellikle tek başınıza veya kafa dinleyebileceğiniz rahat ve sessiz ortamlara konulmalı. Ayrıca bekleme salonları veya bekleme odaları gibi ortamlara koyarak da insanların içindeki aciliyet duygusunu bastırabilirsiniz. Sizin için seçtiğimiz bazı sanatsal kanvas tabloları inceleyebilirsiniz;

pablo picasso kanvas tablo
pablo picasso kanvas tablo

Gerçek Sokak Resimli Kanvas Tablolar

Dünya’da o kadar güzel sokaklar bulunmaktadır ki insanı başka dünyalara götürür. Kanvas tablolarda en yaygın kullanılan resimlerin başında da bu harika ve benzersiz sokak resimleri bulunmaktadır. Sokak resimli kanvas tablo modellerini evinizin salonuna hiç düşünmeden koyabilirsiniz. Evinizin duvarındaki bu sokak resimlerine baktıkça tatile gitme isteğiniz de kabaracaktır.

Assisi İtalya Kanvas Tablo
Assisi İtalya Kanvas Tablo

Hipnotik Kanvas Tablo Modelleri

Hipnotik kanvas tablolar da oldukça popülerdir. Çünkü bu tablolar insanda hipnoz etkisi yaratmaktadır. Genellikle beklemekten sıkılan insanların olduğu ortamlar bu hipnotik tablolardan koyabilirsiniz. İnsanları hipnoz edebilir 🙂

Örneğin aşağıdaki hipnotik tablo modeline baktığınız zaman sizi bir sonsuzluğu götürdüğünü hissedebilirsiniz.

Hipnotik Kanvas Tablo
Hipnotik Kanvas Tablolar

İstanbul Kanvas Tablo Çeşitleri

Gerek türk insanı gerekse yabancı insanlar açısından istanbul’un yeri bambaşkadır. Bizans döneminden günümüze kadar istanbul dünya şehirleri arasında belki de en önemlisidir. Ancak istanbul’un çok büyülü bir özelliği daha bulunmaktadır. İstanbul’a giden birisi aklından istanbul’u bir daha çıkaramaz. Ve tekrar tekrar gelmek ister.

İşte bu yüzden istanbul şehrini her an karşınızda görmek için tercih edebileceğiniz harika kanvas tablo modelleri.

İstanbul Kanvas Tablo
İstanbul Kanvas Tablolar

Kanvas tablo modelleri çok fazladır. Sizlerde bulunduğunuz ortamlarda çok farklı bir hava yaratmak için bu tabloları tercih edebilirsiniz. Çok kaliteli bir baskı ile yapılan bu tablolar, renkleri ve farklı resimleri ile insanı büyülemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here