Microsoft Excel ile kendi ges santral projeniz için basit ges fizibilite raporunuzu hazırlayabilirsiniz. Bu video ile sizlere bazı excel formülleri kullanarak güneş santrali kurmadan önce kendinize bir ön rapor hazırlamanızı gösteriyoruz.

Eğer sizde, kuracağınız güneş santralinin kaç yılda amorti ettiğini,yıllık ne kadar para kazanabileceğinizi ve yıllık ne kadar gideriniz olacağını öğrenmek istiyorsanız bu video yu izleyebilirsiniz.

Hazırladığımız bu video ile excel formülleri kullanarak, her zaman fayda sağlayabileceğiniz bir kaynak olacaktır. Tabi biz burada video’yu hazırlarken, izleyenleri pek dikkate almamışız. Bu yüzden bana çok şikayet geliyor.

Bunu da bir öz eleştiri olarak sizlerle paylaşmak istedim. Ama bu video’nun ham versiyonu elimde olduğu için, çok kaliteli versiyonunu yükleyeceğim. Bu sayfadaki video ile değiştireceğim.

Ges fizibilite video’su çok uzun olduğu için internete yüklemesi çok uzun sürüyor. O yüzden kaliteli ges fizibilite hesaplama video’sunu yüklemeyi bu kadar geciktirdim.

Bunun için sizlerden özür diliyorum ve çok yakında kaliteli versiyon yüklendiğinde sizlere tüm platformlardan bilgi paylaşımı yapacağım, teşekkürler.

3 Yorumlar

    • Onur bey, panel verimi %80’in altına düşmüyor. Eğer video’nun tamamını izlerseniz görebilirsiniz. Video’nun bazı kısımlarında hatalarımız oldu, siz muhtemelen hatalı kısımları söylüyorsunuz. Ancak, video’da ki hataları (aynı video içinde) de düzelttik.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here