Fethiye Hidroelektrik Santral İhalesi

0
1031

Toplam 15 tane firmanın katıldığı Fethiye Hidroelektrik Santral İhalesi tamamlandı.Fethiye Hes için verilen en yüksek teklif 128.500.000 TL olarak gerçekleşti.Bu teklifi veren firma Eti Alüminyum AŞ oldu.

Fethiye Hidroelektrik Santral İhalesi

Özelleştirme İdaresince yapılan ihaleye ön yeterliliği ve başvurusu kabul edilen toplam 15 firma katıldı. İhalede yapılan ilk turda 15 firmanın kapalı zarfları toplandı. Toplam 5 elemeli tur sonunda,en yüksek teklifi veren 128.500.000 TL ile ihaleyi aldı.

Fethiye için çok önemli olan bu hidroelektrik ihalesi ile su gücü ile elektrik üretilecek. Hidro yani su gücü ile elektrik üretmek te yenilenebilir enerji üretim çeşitlerindendir.

Fethiye’de artık yenilenebilir enerji kaynakları arasında olan su gücünden elektrik üretecek. Fethiye Hidroelektrik santrali tüm fetiyelilere hayırlı olsun. Bu ihale güzel bir fiyat ile verilmiştir.

Tabi Fethiye Hes ihalesine katılımın oldukça yoğun olması da dikkat çekmiştir. Çünkü hidroelektrik santralleri için bu kadar müteahhit’in olması da ayrı bir konu. Bu firmalardan hangisi ne kadar hes santrali yapmıştır, ona da ayrıca bakmakta fayda var.

İşi alanlar içinde fethiye hidroelektrik santrali ihalesi ayrı bir risk oluşturuyor. Çünkü Hes santrallerinin hesaplamaları Ges (güneş enerji santrali) gibi basit olmuyor. Ve yanlış hesaplar ile amortisman süreleri 20-30 seneleri bulabiliyor.

Kaynak : AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here