Fırat Edaş Lisanssız Elektrik Başvuru Sonuçları

0
1226
fırat edaş lisanssız başvuru sonuçları
fırat edaş lisanssız başvuru sonuçları

Fırat Edaş lisanssız 2016 yılı haziran ayı lisanssız elektrik üretim başvuruları ön değerlendirme sonuçlarını açıkladı. Fırat edaş lisanssız ön değerlendirme sonuçları ile açıklanan toplam 156 başvurudan 62 tanesi ön değerlendirmeyi geçmiş durumdadır. Ön değerlendirmeyi geçen başvurulardan 77 başvuru red edilmiş, 17 tane başvuru ise eksik evraklardan dolayı değerlendirmeye alınmamıştır.

Değerlendirme sonuçları il bazında değerlendirildiğinde ise; en çok başvuru 98 adet başvuru ile Malatya için, 40 adet başvuru da Elazığ ili için değerlendirmeye alınmıştır.

  MALATYA ELAZIĞ BİNGÖL TUNCELİ TOPLAM YÜZDE ORANI
KABUL 44 6 0 12 62 0,40
RED 51 22 0 4 77 0,49
EKSİK EVRAK 3 12 0 2 17 0,11
TOPLAM 98 40 0 18 156

 

Yenilenebilir enerji kaynakları ile elektrik üretimi açısından ön değerlendirme sonuçları incelendiğinde ise şu sonuç ortaya çıkmaktadır. Arıcak Belediyesi tarafından 1 adet 2×998 kw Biokütle Enerji Santrali başvurusu yapıldığı. Diğer 155 başvurunun da Güneş Enerjisi Santrali başvurusu olduğu görülmektedir. 156 adet başvurunun sadece 10 tanesinin gücünün 100 KW’ın altında olması ise dikkat çeken bir diğer noktadır.

Eksik evrak ile lisanssız elektrik üretimi başvuruları red edilen kişi ve kurumların ise yasal olarak bu evrakları tamamlamaları için bir ek süreleri bulunuyor. Eğer yasal olarak kendilerine imkan tanınan ek süre içerisinde eksik evrakları tamamlamazlar ise yaptıkları başvuru red ediliyor.

Daha önce Başkent EDAŞ için Ankara Büyükşehir Belediyesinin yaptığı 15-25 adet başvuru Eksik Evrak nedeni ile red edilmişti. Ancak yasal süre içerisinde eksik evrakları tamamlayarak başvurularını güncelleyen Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin tüm başvuruları olumlu olarak sonuçlanmıştır.

Fırat edaş lisanssız başvuru sonuçları için güncel liste şuanda bu şekildedir. Eksik evraklarını tamamlayıp, olumlu sonuç alanlarda Fırat edaş lisanssız başvuru sonuçları listesinde güncellenecektir. Ayrıntılı olarak bu listeyi takip etmek için fırat edaş resmi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here