Forma Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

0
1079
forma tasarla

İster profesyonel olsun, ister amatör olsun farketmez. Eğer belli bir spor dalı ile ilgileniyorsanız ve her hafta veya belli periyotlarda maçlara çıkıyorsanız mutlaka kaliteli bir formaya ihtiyacınız vardır. Peki maçlarda giyeceğiniz formayı seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

1. Güvenilir Firma

Forma yaptıracağınız firmanın güvenilir olması oldukça önemli. Formalarınızı yapacak firma, size vaad ettiği özellikleri verebilmeli. Ayrıca, sipariş ettiğiniz formaları size zamanında ve hızlıca teslim etmeli. Bu yüzden forma tasarımı ve forma imalatı yapan firmaları incelemenizde fayda var.

2. Özgünlük

Özgünlük forma tasarımında önemli bir faktördür. Birçok firma elinde bulunan hazır ürünleri size sunar. Fakat bazı firmalar forma tasarla gibi müşterinin kendi formasını kendisinin yapabileceği hizmetleri de sunar. Bu tarz iyi ve kaliteli hizmet sunan firmalar sayesinde, müşteriler ne istediklerini kolaylıkla anlatabilir ve sipariş aşamasında herhangi bir karışıklık olmaz. Bundan dolayı, forma siparişlerinizi kolaylaştıracak forma tasarla benzeri uygulamaları ve programları olan firmaları tercih edebilirsiniz.

3. Spor Dalına Göre Forma Seçin

Birçok spor da birçok forma kullanılmaktadır. Futbol forması, basketbol maçında kullanılamaz. Ve kumaş yapılarıda farklılık gösterebilir. Bu yüzden, çıkacağınız maçlarda rahat edebilmeniz ve başarıya ulaşmanız için, hangi sporu yapacaksanız, o spor ile ilgili forma tercih etmelisiniz.

4. Dry-Fit Teknolojisi

DryFit teknolojisini ürünlerinde barındıran firmaları tercih edebilirsiniz. DryFit teknolojisi sayesinde, terleseniz dahi, formanız sizi kuru ve rahat tutar. Böylece çıktığınız maçlarda konforlu bir forma ile başarıya ulaşabilirsiniz.

5. Renk Seçimi

Uğraştığınız spor dalı ne olursa olsun, renkler çok önemlidir. Bazı renkler rakiplerinizin moralini bozarken, bazıları da sizi canlandırır ve zinde tutar. Her ne kadar renk durumu psikolojik bir durum olsa da, renklerin insanlar üzerindeki etkisi bilimsel açıdan kanıtlanmış bir gerçektir. Bu yüzden maç forması yaptırırken renk araştırması yapmanızı öneririz.

6. Beden Ölçüleri

Maç forması seçiminde dikkat edilecek bir diğer husus ise doğru beden seçimidir. Eğer yanlış bedende forma seçerseniz, maçlarınızda rahat edemezsiniz ve bu durum sizin başarınızı olumsuz yönde etkiler. Bu yüzden forma seçerken doğru beden ve ölçülerde seçim yapmalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here