Gelin Çiçeği Seçimi Nasıl Yapılır?

0
86

Gelin şıklığı biliyorsunuz ki sadece gelinlik seçmekle bitmiyor. Gelin duvağı ve buketi de günümüzde gelinlik kadar önemli.

Gelinlik ile Uyum

Gelin çiçeği bir gelinin en önemli aksesuarıdır. Elinizde tutacağınız buket mutlaka seçtiğiniz dekorasyon yapısındaki renklerle ve gelinliğinizle uyumlu olmalıdır. Bu uyumu yakalayabilmek için gelinlik kumaşınızdan bir parça alarak çiçekçiye gidip seçimizini yapabilirsiniz. Gelinliğinize uygun bir buketin yanında  masalarda bulunacak konsepte uygun  çiçek sepeti seçimleri de çok önemlidir. Bütün mekanın birbiriyle olan uyumu açısından her noktaya dikkat edilmelidir.

Düğünün Teması

Örneğin doğa temalı bir düğün yapıyorsanız doğaya uygun renklerde gelin buketi seçebilirsiniz. Ya da konseptiniz deniz temasıysa açık mavi çiçekler içeren bir buket tercih edebilir etrafınızdaki reklere ayak uydurabilirsiniz. Bir otel düğünü planlıyorsanız biraz daha gösterişli bir buket tercih edebilirken, sade bir nikah tercih edecekseniz daha sade ve zarif bir seçim yapabilirsiniz.

Saç Stiliniz

Saç stilinizde buket seçiminizde çok önemlidir. Örneğin eğer gösterişli  bir saç modeli tercih ettiyseniz buketiniz de gösterişli olursa abartı bir görüntü ortaya çıkabilir. Düğünlerde ise gösterişli olmakla beraber zarifliği kaybetmemek gerekir. Bu yüzden aradaki denge çok önemlidir. Fakat saç stilinizi biraz daha salaş tercih ettiyseniz buketiniz de göz alıcı taşlara bile yer verebilirsiniz.

Renk Kullanmaktan Korkmayın

Günümüzde pek çok insan buket çiçeklerinde renk tercih etmekten çekiniyorlar. Aslında bizce gelinin bütün detayları beyaz olduğu için buket çiçeğinde cesur davranıp renk tercihi yapmak hoş gözükecektir. Örneğin turuncu bir buket çiçeği ile bile gözleri üstünüze çekebilirsiniz. Birbirinden renkli çiçek modelleri için https://www.tazecicek.com/ ‘ u ziyaret edebilirsiniz.

Aksesuarlar

Buketinize gelinliğinizde kullanılan boncuk, değerli taşlar ya da kuşak gibi detayları katabilirsiniz. İnce detaylardan hoşlanıyor ve dikkatli konukların gözlerini almak istiyorsanız çiçekçinize gelinliğinizin bir fotoğrafını götürerek gelinliğinizde kullanılan malzemelerden bahsedin. Size uygun bir yol bulacaktır. Damat bey için de el buketinizden yaka çiçeği yaptırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here