General Motor Yenilenebilir Enerji ‘ye 2050 de Tamamıyla Geçecek

0
699
general motor yenilenebilir enerji
general motor yenilenebilir enerji,general motor güneş enerjisi,general motor rüzgar enerjisi,general motor renewable energy

Amerikan çok uluslu bir şirket olan General Motor (GM) 2050 yılında 59 ülkeye yayılmış tüm operasyonlarında üreteceği ve kaynak olarak kullanacağı elektriği yüzde yüz yenilenebilir enerjiden karşılamayı planlıyor. General motor yenilenebilir enerji ile tüm enerjisini bedava ve temiz olarak karşılayacak.

GM çarşamba günü bir açıklama yaptı ve 59 ülkede 350 operasyonunun, elektriğini, solar (güneş), rüzgar ve çöp gazı (biyogaz) gibi üretim yöntemleriyle yüzde yüz olarak karşılayacak. 2050 yılına kadar bu hedeflerine ulaşmayı planladıkları söylendi. GM yüzde yüz yenilenebilir enerji kampanyası olan Re100 ‘e katıldı ve global işlerinin yükünü zaten başarılı ve önemli bir kampanyaya devretmiş oldu.

Marry BaraGM başkanı ve Ceo’su Marry Bara “Yüzde yüz yenilebilir enerjiyi hedeflemek bize topluma daha iyi hizmet etmek ve çevreye yapılacak zararlı etkilerden sakınmak konusunda yardımcı olacaktır ” diye açıklamada bulundu. Yüzde yüz yenilenebilir enerji amacımızın peşinde koşmamız toplumumuzun ve müşterilerimizin daha temiz hava solumasına yardımcı olacak ve bizim de enerji maliyetlerimizi düşürecektir.

General motor yenilenebilir enerji hedefi için Re100 ‘e katıldı

GM imajını yeniden yapılandırmayı ve işlerini güçlendirmeyi hedefliyor. GM’nin Re100 kampanyasına dahil olması dünyanın en önde gelen firmalarının da yüzde yüz yenilebilir enerjiye yönelmesine yardımcı olacaktır. Hatta başlangıç olarak 70 tane şirketin katılımını sağladı bile.

Yüzde yüz yenilenebilir enerji için çabalamanın iş açısından çok mantıklı olduğunu belirten David Tuluuskas (GM sürdürülebilirlik departmanı yöneticisi), size bir alt sınır sağlıyor ve düşük maliyette sürekli üretim imkanı sağlıyor diye ekledi.

2015 yılında GM’nin tüm operasyon, fabrika ve ofislerinde saatlik elektrik ihtiyacı 9 terawatt ’tı. GM sadece basına bu konuda yayın yapmakla kalmadı, bu konuda gururla öncü olarak işe koyuldu. 20 yılda yaklaşık 80 milyon dolar tasarruf sağladı ve şu anda yıllık 5 milyon dolar tasarruf sağlıyor. Şirket şu anda, Çin’de iki tesiste 30 MW’lık solar enerji üretimi gerçekleştirmekte ve bu senenin sonunda 2020 hedeflerinin 125 MW’ın üzerine çıkmasını ummaktalar.

Climate Group ’un Kuzey Amerika Yöneticisi Amy Davidsen ’’Bu önemli ve arzulu girişim global otomotiv sektörü tarafından ilgi çekecektir. General motor yenilenebilir enerji kullanarak milyonlarca dolar kurtardı. Mantıklı iş yürüten her kimse böyle bir yatırım fırsatının farkına varacak ve buna sarılacaktır. GM tarafından yapılan bu öncülüğün ilham alınarak, dünya üzerinde büyük firmaların üretimlerini yüzde yüz yenilenebilir enerjiye çevirmelerini umuyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here