Germencik jeotermal santralinde patlama meydana geldi !

0
957
germencik jeotermal santralinde patlama
germencik jeotermal santralinde patlama,jeotermal santralinde patlama,jeotermal enerji santralinde patlama,aydında patlama,germencikte patlama,santralde patlama

Germencik jeotermal santralinde patlama oldu! Aydın’ın bir ilçesi olan Germencik’te bulunan jeotermal enerji santralinde patlama oldu. Germencik jeotermal santralinde patlama olduktan sonra hemen ardından yangın çıktığı bilgisi geldi.

Bahsi geçen jeotermal enerji santrali germencik ilçesinin Bozköy mahallesinde bulunuyor. Ve bu jeotermal santrali özel bir firma tarafından işletiliyor. Santraldeki patlama bugün sabah saatlerinde meydana geldi. Ve patlama sesi duyulduktan çok kısa bir süre sonra yangın çıktığı belirtildi.

Germencik jeotermal santralinde patlama olduktan sonra, patlama bölgesine itfaiye ve ambulanslar sevk edildi.

Germencikte ki jeotermal santralindeki patlamanın sebebi henüz bilinmiyor. Ancak yetkililer sabotaj olabileceği konusunda şüphelerinin olduğunu söylüyor.

Germencik jeotermal santralinde patlama sabotaj olabilir!

Patlama sabah olduğunda, patlama sesi ilçe halkı tarafından duyuldu. Çok şiddetli bir patlama olduğu bilgisi verildi. Patlamadan sonra çıkan yangınla birlikte oluşan siyah dumanın da gökyüzünü kapladığı belirtildi.

aydında patlamaOluşan kara dumanlar da Germencik ilçe sakinleri tarafından görüldü. Olayı duyan ve gören birçok vatandaşımız polise durumu ihbar etti.

Germencik jeotermal santralinde meydana gelen patlama ile ilgili çalışmalar yapılıyor. Firma yetkilileri yapılan çalışmalar neticesinde, olayın bir terör,sabotaj veya kaza mı olduğu konusu netleşecek. Ve patlamanın sebebi belirlendikten sonra basına gerekli açıklamaların yapılacağını söylediler.

Ayrıca patlayan jeotermal enerji santralinde elektrik üretiminin geçici olarak durdurulduğu da belirtildi. Santralin tekrar ne zaman elektrik üretmeye başlayacağı konusunda henüz bir bilgi yok.

Germencik jeotermal santralinde patlama sonucundaki yangın hakkında güvenlik ekiplerinin soruşturması devam ediyor. Konuyla ilgili herhangi bir detay ve güncel bilgi geldiğinde bu sayfaya ekleyeceğiz.

Kaynak: İHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here