Tedaş Onaylı Örnek Ges Projesi | +Autocad Formatında

21
21645
ges projesi, autocad çizim örnekleri, elektrik projeleri, ges proje örnekleri, güneş paneli projesi, tek hat şeması, güneş enerjisi projeleri, güneş enerji santrali örnek proje, ges projesi autocad, güneş paneli dwg, güneş paneli autocad çizimi, güneş enerjisi proje çizimleri
ges projesi, autocad çizim örnekleri, elektrik projeleri, ges proje örnekleri, güneş paneli projesi, tek hat şeması, güneş enerjisi projeleri, güneş enerji santrali örnek proje, ges projesi autocad, güneş paneli dwg, güneş paneli autocad çizimi, güneş enerjisi proje çizimleri

Sitemizi takip eden çok sayıda mühendis adayı arkadaşımız var. Ve bu arkadaşlarımızdan bana ges projesi ( güneş enerji santrali projesi ) hakkında çok sayıda mail gelmeye başladı. Bende sizlere TEDAŞ tarafından onay almış autocad yani dwg formatında örnek ges projesi paylaşmaya karar verdim.

Umarım paylaşımımız size istediğiniz bilgileri verir. Eğer sizlerden yeterli talep gelirse, tedaş dosyası hakkında da detaylı paylaşımlar yapabilirim.

Paylaştığımız bu örnek güneş enerjisi projesi’nin hem yatırımcılar hemde öğrenciler için faydalı olacağına inanıyoruz. Her türlü yorumunuzu bekliyoruz.

Örnek Ges Projesi Hakkında Bazı Bilgiler

Öncelikle bu ges projesini sizlerle paylaşmadan önce, projenin içerisindeki bazı özel bilgileri kaldırdım. Özel bilgiler dışında hiçbir değişiklik yapılmamıştır.

Yalnız, fikir ve mülkiyet haklarının korunmasına yönelik olarak, lütfen paylaştığımız örnek ges projesi kullanımı için kaynak gösterin. Bunun dışında her türlü paylaşımı dilediğiniz gibi yapabilirsiniz.

Güneş santrali projesinin içinde güneş santrali tek hat şeması, güneş paneli yerleşimi, inverter bilgileri, trafo bilgileri, tel örgü projesi ve bilgileri gibi birçok bilgi ve çizim mevcuttur. Tam kapsamlı bir projedir. Bu ges projesi aynen bu şekilde tedaş tarafından 2016 yılında onay almıştır.

Paylaşımımızın tek amacı tamamen fikir vermek içindir.

Eğer bu yazımızı beğendiyseniz güneş enerjisi kurulum maliyeti isimli makalemize de bakabilirsiniz.

Ges Projesi Dosyası Hakkında Bilgiler:

Yazılım: Autocad

Projenin Sahibi: Enerjibes.com

Dosya Boyutu: 7,46 MB

Fiyatı: Ücretsiz

Projenin Güvenilirliği: En üst seviye (Tedaş tarafından onaylı)

Proje Dosyasını İndirme Linki: güneş santrali projesi indir

Alternatif Proje İndirme Linki: güneş tarlası projesi indir

Dosyayı İndirmeden Önce Oku: Arkadaşlar, yukarıdaki dosyalara erişmek için güneş santrali projesi indir bağlantısına tıklayın. Karşınıza gelen sayfadaki ilk görünen kocaman “Dosya İndir” butonuna basmayın. Hemen alt kısımdaki yorum bölümünün üstündeki küçük “Dosya İndir” botununa basın. Linklerin geçerlilik süresi 120 gündür. Eğer linkler zamanla çalışmazsa, bu sayfanın yorum kısmında talep etmeniz yeterlidir.

21 Yorumlar

  • Ben indirebiliyorum ama bilgisayarlarda kullanmış olduğunuz antivirüs programları veya benzer yazılımlardan dolayı indiremiyor olabilirsiniz. Farklı bir yöntem bulup, o şekilde linkleri tekrar güncelleyeceğim. Teşekkürler

 1. GES ile ilgili kablo kesiti hesaplarnın excel formatı varmı elinizde. AC kablo kesiti, bara kesit, OG kablo hesaplarının bir arada olduğu bir excel çalışması arıyorum.

  • Yenilenebilir enerji santrali projeleri hakkında çok güzel bir arşiv paylaşımı yapacağım. Yayınlayacağımız arşivi sadece üyelerimiz kullanabilecek. Şuan projeleri ve hesapları yayınlayacağımız sayfanın kullanışlı olması için düzenleme yapıyoruz. Sosyal medya hesaplarımız ve e-mail aracılığı ile duyurular yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.

 2. merhaba

  ges projesini indirdim .fakat kendim tek başıma çizebilmem için birşeyler bilmem gerekiyor. onlara nasıl ulaşabilirim..

 3. Yenilebilir enerji projesini kime çizdirmek gerekli, ayrıca 1mw enerji için kaç dönüm arazi ve toplam maliyet ne olur bilğilendirirseniz sevinirim

  • Musa bey, elimde birçok proje var. Yakında sitemizde bu projelerin bulunacağı üyelere özel bir sayfa oluşturacağız. Sosyal medya ve e-bülten abonelerimize gerekli duyuruları yapacağız. İlginiz için teşekkürler.

 4. Merhaba, Proje Ödevim için Ortalama 2000m2 çatısı olan bir tavuk çiftliğine GES kurmak istiyorum. Elektrik birimleriyle ilgili hiçbir bilgim yok. GES Sisteminin maliyetini işçilik de dahil kalem bazında çıkartmam gerekiyor. Ayrıca elde edilecek gelir hakkında da bilgim yok. Yardımcı olursanız çok makbule geçecek.

 5. Fatih Uyar Bey ;
  ekteki ges projesinde inverter gücü 25kW. Ancak dizi gücü toplamları 27.5kW yanlışlık var mı?
  Panel max. gücü 260W yazılmış.Olması gereken P=8,25×30,35=250.35 yani 250W değil midir?
  Güneş panellerinden sonra fusebox kullanılması gerekmiyor mu?İnverter özelliğinden dolayı ihtiyaç duyulmadı mı?
  Tşk

 6. Ges çiziminde ücreti dahilinde uzaktan kurs verebilecek yeterlilikte olan var mı acaba ? bir adet çatı bir adet saha çizmek ve bütün hesapları yapacak

 7. Merhaba Ben Mehmet
  Baştan sona güneş enerjisi sitemleri proje çizimleri konusunda sürecin nasıl işlediğini anlatabilir misiniz? Yani bu projeleri elektrik mühendisleri mi çizer ? İnşaat mühendisleri yada mimarlar da çizebiliyor mu? Onay olarak hangi mühendislik disiplininde çalışanlar onay verebiliyor? Proje bittikten sonra ilgili kurum onayındaki kurum hangi kurum?Bu türlü bilgileri içeren bir yazınız var mıdır?

  Teşekkür ederim. Kolay gelsin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here