Güneş Enerjili Bahçe Aydınlatma Ürünleri, Önerileri, Fiyatları

10
23923
güneş enerjili bahçe aydınlatma, güneş enerjili lamba, solar aydınlatma, solar bahçe aydınlatma, güneş enerjili bahçe lambası, güneş enerjili sokak lambası, güneş enerjili sokak lambası fiyatları, solar sokak aydınlatma
güneş enerjili bahçe aydınlatma, güneş enerjili lamba, solar aydınlatma, solar bahçe aydınlatma, güneş enerjili bahçe lambası, güneş enerjili sokak lambası, güneş enerjili sokak lambası fiyatları, solar sokak aydınlatma

Güneş enerjili bahçe aydınlatma ürünleri piyasası son zamanlarda çok hızlı ilerlemektedir. Bunun en büyük sebebi ise dünyanın güneş enerjisine olan ilgisinin artmış olmasıdır. Güneş enerjisine olan ilginin artmasıyla birlikte güneş paneli üretimi de ciddi anlamda artış göstermiştir. Bununla paralel olarak üretimdeki güneş paneli maliyetleri de düşmüştür ve düşmeye de devam etmektedir.

İşte bu yüzden bireysel kullanıcıların satın alabileceği güneş enerjili ürünler de hem çeşit olarak artmıştır hemde fiyat olarak ucuzlamıştır.

Sizlere bahçenizde kullanabileceğiniz güneş enerjili bahçe aydınlatma ürünleri hakkında bilgiler ve güncel fiyatlar vereceğiz. Bu fiyatları birçok firma ve e-ticaret sitelerinden topladık. Yazımızda o firmaların isimlerine de yer verdik.

Bahçenizde Kullanabileceğiniz Güneş Enerjili Bahçe Aydınlatma Ürünleri ve Fiyatları

Güneş enerjili bahçe aydınlatma ürünü seçerken bazı dikkat edilmesi gereken hususlar var. Eğer bu hususlara dikkat ederseniz, bahçeniz için en verimli güneş enerjili bahçe aydınlatma ürününü seçebilirsiniz.

Güneş Enerjili Bahçe Aydınlatma Ürünü Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Güneş enerjili bahçe aydınlatması ürünleri seçerken dikkat edilecek noktalar şunlardır;

 • Aydınlatma ihtiyacınızın ne kadar olduğunu belirleyin.
 • Güneş enerjili aydınlatma ürünlerini bahçenizin nerelerinde kullanacağınıza karar verin.
 • Solar aydınlatma ürünlerini hangi amaçla kullanacağınıza karar verin. Dekoratif amaçlı mı, güvenlik amaçlı mı, yoksa aydınlatma amaçlı mı kullanacaksınız.
 • Güneş enerjili aydınlatma sistemleri hakkında bilgi edinin. Böylece işinize yaramıyacak ürünlere para vermek zorunda kalmazsınız. (Bu yazımızı okuyarak gerekli bilgiye sahip olabilirsiniz).
 • Güneş enerjili bahçe aydınlatma ürünlerini önce internette araştırın. Varsa forum sitelerindeki yorumları okuyun. (Biz yinede sizlere bazı ürünler hakkında bilgi vereceğiz.)
 • Belli bir araştırma yaptıktan sonra, satın alacağınız güneş enerjili bahçe aydınlatma fiyatları hakkında araştırma yapın. En doğru ürünü, en uygun fiyata alın. (Bazen aynı solar ürünler, farklı yerlerde %50 fiyat farkı ile satılmaktadır).

Kısaca güneş enerjili bahçe aydınlatma ürünü satın almadan önce bunlara dikkat edebilirsiniz.

Eğer hali hazır satın almış olduğunuz güneş enerjili bahçe aydınlatma ürününüz varsa, bu ürünün markası ile birlikte bu sayfamızda ürün hakkında ki yorumlarınızı da lütfen bizimle paylaşın. Diğer kullanıcılarımıza yardımcı olabilirsiniz.

Güneş Enerjili Bahçe Aydınlatma Ürün Çeşitleri Nelerdir?

Bahçe aydınlatma güneş enerjili ürünler kullanılarak sağlanabilmektedir. Hemde kafanız rahat bir şekilde. Eğer kullanacağınız bahçe lambası güneş enerjili olursa, şebeke elektriği kesilse dahi, lambanız aydınlatmaya devam edecektir. Çünkü enerjisini güneşten almaktadır. Aynı şey diğer güneş enerjili bahçe aydınlatma ürünleri içinde geçerlidir.

Bahçenizde kullanabileceğiniz güneş enerjili bahçe aydınlatma çeşitleri şunlardır;

 • güneş enerjili projektör,
 • güneş enerjili sokak lambası,
 • güneş enerjili bahçe aydınlatma armatürleri,
 • güneş enerjili dış mekan aydınlatma ürünleri,
 • güneş enerjili dekoratif aydınlatma ürünleri.

Kısaca bahçeniz için kullanabileceğiniz güneş enerjili bahçe aydınlatma ürün çeşitleri bunlardır. Peki hangi solar bahçe aydınlatma ürünü, hangi amaç için kullanılmalı?

Şimdi tüm güneş enerjili bahçe aydınlatma çeşitlerini ve fiyatlarını aşağıya yazıyoruz.

Güneş Enerjili Projektör Fiyatları

Amaç: Güneş enerjili projektörlerin kullanım amacı yüksek aydınlatma ihtiyacıdır. Eğer bahçenizin belli kısımlarını veya tümünü aydınlatmak istiyorsanız güneş enerjili projektör ile ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Solar projektör çeşitleri oldukça fazladır. Hemen hemen istenilen tüm güçler için güneş enerjili projektör bulabilirsiniz. Güneş enerjili projektör fiyatları ise şunlardır;

1. Sensörlü Solar Led Projektör

güneş enerjili projektör, güneş panelli projektör, solar projektör, sensörlü solar projektör, güneş enerjisi ile çalışan projektörÜrün fena değil. Yalnız güneş paneli oldukça küçük ama kullananlar güneş panelinin yeterli olduğunu söylemektedir. Projektörde toplam 18 adet led bulunmaktadır. Ayrıca 3,7 V 4400 mah kapasiteli lityum pil bulunmaktadır. Güneş panelinin gücü ise 1,8 watt‘tır. IP44 su geçirmezlik özellikte olan bu solar projektör 300 lümen gücünde aydınlatma sağlamaktadır. Fiyatı 160 TL ila 260 TL arasında değişmektedir.

2. 25 Watt Güneş Enerjili Projektör

solar projektörBu üründe harici bir güneş paneli ile çalışmaktadır. Aydınlatma gücü oldukça kuvvetlidir. Projektörün gücü 25 Watt’tır. Otomatik hareket sensörü vardır. Güneş panelinin gücü 21,6 V 10 Watt gücündedir. 15.000 mah kapasiteli bataryası bulunmaktadır. Fiyatı ise 300 TL ile 500 TL arasında değişmektedir.

Güneş Enerjili Sokak Lambası Fiyatları

Amaç: Güneş enerjili sokak lambası dediğimiz ürünler 2 farklı şekilde satılmaktadır. Hem direk ile birlikte alabilirsiniz, hemde direkten bağımsız satın alabilirsiniz. Solar sokak lambası genellikle projektörlerden daha büyük boyutta olur. Aydınlatma şiddeti de gayet iyidir. Daha çok bahçenizin yürüyüş yolları ve araçların kullandığı yollar için sağlı ve sollu olmak üzere kullanabilirsiniz.

Eğer günlük hayatta çevrenize dikkat ederseniz, ülkemizde ki birçok parkın artık güneş enerjili sokak lambası ile aydınlatıldığını da görebilirsiniz. Çünkü solar sokak aydınlatma ürünleri çok verimlidir ve dekoratiftir. Piyasada satın alabileceğiniz güneş enerjili sokak lambası fiyatları ise şunlardır;

1. Öneren Enerji Solar Lamba Bahçe Aydınlatması

Solar Lamba Bahçe AydınlatmasıOldukça güzel bir tasarıma sahip solar sokak aydınlatması ürünlerindendir. Ürünün teknik detaylarını göremedim. Eğer bulursam buraya yazacağım. Bu ürünün satış fiyatı 520 TL‘dir.

2. Güneş Enerjili Aydınlatma Direği

Güneş Enerjili Aydınlatma DireğiBu ürün direğiyle birlikte satılmaktadır. Çok güzel bir görünüşü var. Üstünde bulunan güneş paneli 15,6 Watt gücündedir. Bataryası ise 3,7 V ve 26.000 mah kapasiteye sahiptir. Toplam 9 saatte şarj olabilmektedir. Ürünün fiyatı 1.000 TL civarındadır.

3. 20 Watt Solar Sokak Aydınlatma

20 Watt Solar Sokak Aydınlatma20 watt gücünde aydınlatma armatürüne sahip bu ürün 40 watt gücünde güneş paneline sahip. Batarya kapasitesi ise 30.000 mah ‘dir. Bu ürünün fiyatı 1.000 TL civarındadır.

4. 48 Watt Solar Aydınlatma Direği

48 Watt Solar Aydınlatma DireğiBaşgülgrup firmasının üretimi olan ve oldukça kullanışlı solar aydınlatma direğidir. Üzerindeki lambanın gücü 48 watt’tır. 180 watt güneş paneli bulunmaktadır. Ayrıca 150 ah jel akü ile gücünü karşılamaktadır. Bu ürünün fiyatını firmaya sorunuz.

5. 16 Watt Güneş Enerjili Sokak Lambası

16 Watt Güneş Enerjili Sokak LambasıÇok dekoratif bir görüntüsü olan solar sokak aydınlatması ürünüdür. Bu üründe yarı esnek güneş paneli kullanılmış. 65 watt gücünde güneş paneli vardır. Aydınlatma gücü 16 watt’tır. 40 Ah gücündeki akü ile enerjisini karşılamaktadır. Bu ürünün fiyatını firmaya sorunuz.

Güneş Enerjili Bahçe Aydınlatma Armatürleri Fiyatları

Amaç: Bildiğiniz armatür ürünlerinin güneş enerjisi ile çalışan çeşitleridir. Çok fazla çeşidi bulunmamaktadır. Daha çok genel kullanım amacıyla kullanılır ve sürekli çalıştırılmaz. Örneğin bahçenizde ki tuvalet için kullanabilirsiniz. Veya bahçe evinizin koridoru için kullanabilirsiniz. Piyasadaki bazı güneş enerjili lamba fiyatları şunlardır;

1. Taşınabilir Güneş Enerjisi Sistemi

solar-aydinlatma-seti

Çok kullanışlı bir üründür. Taşınabilir güneş enerjisi sistemlerinden en ucuz olanlarıdır. Resimde gördüğünüz ürün savior solar markasına aittir. Bu ürünü 1 lamba ile kullanacaksanız yaklaşık 8-10 saat aydınlatma ihtiyacınızı karşılayabilmektedir. Kablosuda çok uzundur. Bu yüzden bahçenizde belli alanların kullanımı için idealdir. Bu tarz birçok ürünü piyasada bulabilirsiniz.

Güneş Enerjili Dış Mekan Aydınlatma Ürünleri Fiyatları

Amaç: Belkide güneş enerjili bahçe aydınlatma ürünleri içinde en çok satılan ve en çok tercih edilen ürünler bunlardır. Çünkü çok kullanışlıdır. Birçok güneş enerjili dış mekan aydınlatma ürünleri dahili bir sensöre sahiptir. Bu sensörler sayesinde, siz bahçede olmasanız bile geceleri aydınlatmaya devam etmektedir. Piayasada ki güneş enerjili dış mekan aydınlatma fiyatları şunlardır;

1. Solar Bahçe Lambası – Armatürü

solar bahçe lambasıBu ürünlerin çeşidi ve sayısı çok fazladır. O yüzden pek açıklama yazmadan aşağıya hoşuma gidenleri ekleyeceğim.

2. En Popüler Güneş Panelli Lamba – Armatür

güneş panelli lambaGüneş enerjili bahçe aydınlatma ürünleri arasında oldukça popüler olan bir üründür. Bu ürünü sitemizde bir çekiliş ile ziyaretçilerimize de hediye etmiştik. Bu ürünün fiyatı 80-120 TL arasında değişmektedir.

3. Güneş Enerjili Led Bahçe Armatürü

güneş enerjili ledOldukça dekoratif ve kullanışlı bir üründür. Fiyatı 40-60 TL arasındadır.

4. Güneş Panelli Aydınlatma Armatürü

güneş panelli aydınlatmaBu ürünün fiyatı 60-80 TL arasında değişmektedir.

Güneş Enerjili Dekoratif Aydınlatma Ürünleri Fiyatları

Amaç: Tamamen dekoratif amaçlı kullanılan güneş enerjili bahçe lambası ürünleridir. Aydınlatma amacıyla kullanılmaz. Ama harika dekorasyon seçenekleri sunar. Dekoratif solar lamba çeşitleri çok fazladır. Ağaçları süsleyebileceğiniz solar aydınlatma sistemleri bile vardır. Piyasada satılan dekoratif solar lamba fiyatları şunlardır;

1. Dekoratif Güneş Pilli Lamba

Güneş Pilli LambaGüneş enerjili bahçe aydınlatma sistemleri içerisinde belkide en popüler olanı bu kazık güneş pilli lamba ürünleridir. Hem çok dekoratiftir. Hemde çok ucuz fiyata sahiptir. Bu ürünün adet fiyatı 10-20 TL arasındadır (çeşitlerine göre değişir).

2. Dekoratif Bahçe Solar Aydınlatma Ürünü

bahçe solar aydınlatmaBu ürün ile bahçenizin görüntüsüne farklı bir hava katabilirsiniz. Ağaçlarınızı bile aydınlatabilirsiniz. Gücünü güneşten alan bu dekoratif ürünün fiyatı 50 TL ‘den başlamaktadır.

3. Dekoratif Güneş Enerjisi ile Çalışan Lamba

güneş enerjisi ile çalışan lambaBu üründe dekoratif solar aydınlatma ürünlerindendir. Fiyatı 10-15 TL arasında değişmektedir.

4. Güneş Enerjili Kelebekli Aydınlatma

Güneş Enerjili Kelebekli AydınlatmaGücünü güneşten almaktadır. Bu ürünün daha birçok çeşidi bulunmaktadır. Fiyatı 100 TL civarındadır.

Kısaca güneş enerjili bahçe aydınlatma ürünleri bunlardır. Bu ürünlerin tümünü türkiye’de bulabilirsiniz. Yakında sizlere çok farklı güneş enerjili bahçe aydınlatma ürünlerini tanıtacağız.

10 Yorumlar

 1. MERHABA

  MÜSTAKİL BİR EVDE OTURMAKTAYIZ, YAN TARAFTAN GİRİŞ KAPIMIZ MEVCUT VE BURAYIZ SOLAR ENERJİLİ VE SENSÖRLÜ BİR CİHAZ İLE AYDINLATMAK İSTERİZ. BELİRTMEK İSTERİM Kİ AKŞAM ÇOK KARANLIK OLMAKTA. ÖZELLİKLE YENİ NESİL TABİR ETTİĞİNİZ GENİŞ PANELLİ OLAN 25 WATT AYDINLATMA GÜCÜ OLAN ÇOK İLGİMİ ÇEKTİ. NEREDEN TEDARİK EDEBİLİRİM ACABA…

  • osman bey, yorum yazdığınız mail adresine ürünün linkini gönderdim. ürünü satan satıcıyla bir görüşün isterseniz. ilginiz için teşekkürler

 2. merhabalar güneş enerjili olan aydınlatmalar, kışın güneş olmayınca nasıl aydınlatıyor. sadece gün ışığı yetiyor mu? birde nereden tedarik edebilirim, teşekkürler kolay gelsin…

 3. Fatih bey merhabalar
  3.güneş enerjili led bahçe armatürü
  2. Dekoratif bahçe solar aydınlatma ürünü
  3.Dekoratif güneş enerjisiyle çalışan lamba yı nerden temin edebilirim?
  Teşekkürler

 4. 3. Güneş Enerjili Led Bahçe Armatürü nasıl temın edebılırız 4adet 4. Güneş Panelli Aydınlatma Armatürü 1 adet tesekkuurler

 5. merhaba fatih bey 3. Güneş Enerjili Led Bahçe Armatürü nerden temin edebiliriz veya solar aydinlatma da olabilir

 6. Fatih Bey merhaba,
  60m*30m toplamda yaklaşık 2000 m2 lik bir bahçe içinde 120 m2 tabanlı bir evimiz var.Bahçe 2 kademeli taş duvar ile ayrılmış durumda neredeyse yarı yarıya bölünmüş diyebiliriz.
  Bahçenin tümünün aydınlatması için kaç watt’lık kaç adet projektör aydınlatma kullanmamız uygun olur.
  Teşekkürler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here