Güneş Enerjisi Arazi Kiralama Kontratı Hazırlamak !

12
8854
güneş enerjisi arazi kiralama kontratı

Güneş Enerjisi Arazi Kiralama Kontratı hazırlamak biraz zordur. Çünkü Arazi Kiralama Kontratı Örneği bulmak biraz zor. Biz sizler için güneş enerjisi arazi kiralama kontratı nasıl hazırlanır ve bu kontrat için neler gereklidir sorularına cevaben bir yazı hazırladık.

Bu vereceğimiz bilgiler ile güneş enerjisi tesisinizin Çağrı Mektubu Başvurusu Evrakları için arazi kiralama kontratı’nı kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Güneş enerjisi arazi kiralama sözleşmesi toplam 3 adet Ek’ten oluşmaktadır. Bu ekler şirketler içinde şahıslar içinde benzerdir.

Güneş Enerjisi Arazi Kiralama Kontratı Nasıl Hazırlanır?

Güneş enerjisi arazi kiralama kontratı toplam 4 kalem veya 3 Ek’ten oluşmaktadır. Arazi kiralama sözleşmemizdeki başlıca belgeler şu şekildedir.

 1)  Arazi Kiralama Sözleşmesi

 2)  Araziye ait tapu belgesi veya tapu kaydı belgesi

 3)  Araziyi kiraya veren kişinin noter tasdikli imza beyannamesi

 4)  Kiracı eğer şahıs ise noter tasdikli imza beyannamesi, kiracı şirket ise imza sirküleri ve ticaret sicil gazetesi ile resmi gazete gereklidir.

Yukarıdaki belgeleri herkes biliyor , bunlar için ayrıca bir açıklama yapmaya gerek duymuyorum. Bizim için önemli olan güneş enerjisi arazi kiralama sözleşmesidir. Örnek kira sözleşmesini aynen aşağıya koyuyorum. Bu örneğe göre kendi arazi kiralama sözleşmesini hazırlayabilirsiniz.

Arazi Kiralama Kontratı 1.Sayfa

güneş enerjisi arazi kiralama kontratı

Arazi Kiralama Kontratı 2.Sayfa

güneş enerjisi arazi kiralama sözleşmesi

Vermiş olduğumuz örnek güneş enerjisi arazi kontratını artık kendiniz hazırlayabilirsiniz. Bu sözleşme hazırlanırken dikkatli olmak gerekli. Şimdiden hayırlı olsun.

12 Yorumlar

  1. Sa hocam bizim köyde 100 dönüm arazi var. trafoya olan uzaklıgı ne kadar bilmiyorum. ayrıca toprak 3. dereceden arazi mi onuda bilmiyorum.Arsayı ges için kiralama gibi bir planım var. bu süreç nasıl işliyor.Yapmam gereken seyler neler acaba?

  2. fatih bey, ges ile ilgilenen herkes için faydalı bilgiler barındıran yazılarınız için teşekkür ediyorum. Benimde kiralık sözleşmeyle ilgili bir sorum olacak.Ges için bir yer belirledik. yalnız sahibi kiralamaya yanaşmıyor. Bizde çağrı mektubu çıkıp çıkmayacağını bilmediğimiz için almaya yanaşmadık. Yalnız ön kiralamaya karar verdik. eğer çağrı mektubu çıkarsa alacağız. Sorum, min sözleşmesi süresi olan iki yıllık kiralık olarak kiralayacağız. fazlasına sahibi yanaşöıyor. çağrı mektubu sadece talep edilen süre için mi çıkıyor. Ayrıca kiralık olan yeri satın aldığımız da sahibi değiştiğinde bir sıkıntı olur mu? şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

  3. aksarayda medaş trafolarının kapsama alanı içerisinde yolu olan hiçbir ulaşım sorunu olmayan yüksek kapasite güneş alan sarıyazı mevkiinde kıraç 270 dekar (270 bin metrekare) dört köşe arazimi güneş santrali için isdediğiniz kadar süreliğine kiraya vermek isdiyorum ilgilenenler irtibata geçsinler. 05511202949 nodan her daim ulaşabilirsiniz.

  4. merhaba benim ankara gölbaşı ilçesi velimmetli mah.de 11.000 merte kare arazim var güneş enerji için kira vere bilirim

  5. Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi Gökçek mahallesinde 50 dönümünün marjinal raporu alınmış 71 dönüm GES arazimiz mevcuttur. Sadece imar planı çağrı mektubu eksiktir. Yol sorunu bulunmamaktadır mavi çizgi arazinin tapulu yoludur. Bölgede başka gesler de bulunmaktadır 05052157987 ada 122 parsel 85- 86 -87 Her türlü teklife açığız. Tel: 05353505839 – 05453741488 Ali özyurt-Ramazan özyurt. su ve elektirik sıkıntısı yoktur.Kirayada verilir satışta yapılır. 86- 87 izin verilen alana dahildir pazarlık payı vardır GES santralı faliyete geçene kadar hiç bir para talebimiz yoktur saygılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here