Güneş Enerjisi ile Çalışan İphone X Tesla | 4.500$

0
1119
iphone x tesla

Güneş enerjisi hayatımızın her alanına hızlıca girmeye devam ediyor. Neredeyse her geçen gün yeni ve parlak fikirler karşımıza çıkmaya devam ediyor. Güneş enerjisi ile çalışan iphone x tesla markalı akıllı telefonda bunlardan birisi.

Bir rus akıllı telefon aksesuar üreticisi olan Caviar isimli firma iphone x marka telefona özel bir aksesuar yaparak, iphone x tesla modelini üretti. İphone x’e özel bir kılıf olan bu aksesuar 1 adet güneş paneline sahip ve bu güneş paneli de telefonun bataryasına takılıyor. Böylece güneş enerjisi ile elektrik üretiliyor ve akıllı telefonun şarj olmasını sağlıyor.

Caviar isimli firma, iphone x tesla marka telefonu 4.500 Dolar gibi bir fiyata satacağını duyurdu. Yani türk lirası ile yaklaşık 19.980 TL ! Eğer iphone’dan daha pahalı bir telefon almak isterseniz, muhtemelen aradığınız telefon bu olabilir.

İphone X Tesla Özellikleri Nelerdir?

Bu pahalı telefon, iphone x’in değiştirilmiş yani modifiye edilmiş bir versiyonu. Oldukça hafif ve dayanıklı olan karbon fiber kaplamaya sahip. Ayrıca telefonun birçok yerinde altın kaplama kullanılmış. Firmanın iddaa ettiğine göre, yaptıkları bu kılıf su geçirmez ve toza karşı çok dayanıklıymış.

İphoneX Tesla’nın ilk üretilen modeli Elon Musk ‘a hediye edilecekmiş. Bunun haricinde ise toplam 999 adet ile sınırlı sayıda üretilecekmiş.

Firma bu güneş enerjisi ile çalışan akıllı telefona ne tür bir güneş paneli taktığını gizli tutuyor. Ancak, telefonun üzerindeki güneş paneli, iphonex tesla‘yı oldukça hızlı şarj edebiliyor.

Zengin işi olan bu iphone x tesla , türkiye’ye gelirmi bilemeyiz ama türkiye’ye gelirse çok satacağı da kesin !?

İphone X Tesla Resimleri

Eğer iphone x tesla almak istiyorsanız, bu telefonu almadan önce fotoğraflarını da inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here