Güneş Enerjisi ile Tarımsal Sulama Sistemi

0
895
Güneş Enerjisi İle Tarımsal Sulama Sistemi
Güneş Enerjisi İle Tarımsal Sulama Sistemi

Güneş enerjisi ile tarımsal sulama sistemi, oldukça popüler olan, kullanışlı ve yaygın olan bir sistem türüdür. Bunun nedeni ise, tarımsal sulamada yaygın olarak fosil yakıtlar kullanılır. Bu durum hem zamanın boşa akmasına hem de emek zayiatına sebebiyet vermektedir. Ayrıca fosil yakıtlar tükenebilir enerji kaynaklarıdır. Öyle bir an gelir ki hem paranız boşa gider hem de istediğiniz verimi elde edemezsiniz. Bunun yanında fosil yakıtları çevreci olmadığından hem size hem sevdiklerinize zarar da verebilir. Hal böyle olunca da insanlar, alternatif enerji sistemlerinden biri olan bu sisteme yönelmeye başlamışlardır.

Sistemin Avantajları

Güneş enerjisi ile tarımsal sulama sistemi, şebekeden bağımsız olarak, güneşten başka hiçbir güce, kullanıcısını ek masrafa sokacak herhangi bir ek enerji kaynağına ihtiyaç duymadan çalışan başarılı bir sistemdir. Çevreci ve sağlıklı olmasıyla da öne çıkan bu sistem tarımdan elde edilen verim artmasına da neden olacaktır. Fazla maliyet gerektirmeyen bu yenilenebilir enerji kaynağı sayesinde ihtiyacınız olana kavuşacaksınız. Kullanılan arazi yapısına ve toprağın verimlilik kapasitesine göre farklılık gösterebilirler.

Bu açıdan sistemin en önemli avantajı bulunan arazi yapısına uygun bir şekilde tasarlanmış olmasıdır. Bu sistemler genellikle paket sistemler bütünü olduklarından,  ek su pompası almanıza, fazladan güneş paneli temin etmenize gerek kalmamaktadır. En güzel tarafı ise sistemin aküye ihtiyaç duymamasıdır. Bu durum güneş enerjisi ile tarımsal sulama sisteminin kolay çalışma prensibine sahip olduğunun da bir göstergesidir. Sisteme ait DC su pompaları ile büyük verim elde edeceksiniz. Bunun yanında, inverter ve şarj regülatörü gibi kullanıcısına ekstra bir yük bindiren materyallerden de kurtulmuş olacaksınız. Güneş enerjisiyle çalışan ve başka materyal gerektirmeyen muazzam bir sistemle karşı karşıyasınız. Oldukça uygun fiyat avantajlarıyla sizleri bekleyen bu güzel sisteme sahip olabilir ve avantajlarından sizde istifade edebilirsiniz. Popülaritesi her geçen gün artmakta olan bu sistemin bir diğer önemli özelliği ise, 55 volt gibi çok düşük bir sistemle çalışabilmesidir. Yani ekstra bir enerji kaynağı almanıza ihtiyaç yoktur. Gönül rahatlığıyla, dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Sonuç olarak güneş enerjisi ile tarımsal sulama sistemi, kuyu, havuz sistemlerinde ideal avantajlar sağlayan kullanış bir yapıya sahip, ekonomik bir sistemdir. Ancak derin kuyularda verimi düşürmektedir. Böyle de bir dezavantajı vardır. Genel itibariye düşündüğümüzde ise, bu dezavantajı, sağladığı yararlar yanında hiçbir şeydir.  Dayanıklı ve kullanışlı olan bu sistemi kaçırmak istemeyeceksiniz.

SolarEvi.com güneş paneli başta olmak üzere güneş ve rüzgardan elektrik üretmek için gerekli bütün ekipmanları Türkiye’nin en ücra köşelerine kadar ulaştırarak Türkiye’mizin enerji konusundaki dışa bağımlılığının azalmasına katkı sağlayan bir e-ticaret sitesidir. İlk etapta neredeyse %70’i kırsal kesimlerde yaşayan Türkiye halkını hedeflemekle birlikte Ortadoğu ve Afrika’ya da hizmet vermektedir.

Üstün kalite ve standartlarda hizmet veren SolarEvi.com bir AYETEK markasıdır. Türkiyenin en yeni sektörünün en eski şirketi olarak bütün Türk halkını güneşi ve rüzgarı hasat etmeye davet eder.

solarevi.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here