Güneş Enerjisi Kullanan 9 Büyük Şirket | USA

1
4946
güneş enerjisi kullanan firmalar

Solar Energy Industries Association (Güneş Enerjisi Endüstrileri Birliği)’nin “Solar Means Business 2017” raporuna göre Amerikan firmaları güneş enerjisine devasa yatırımlar yapıyor. Rapora göre, listemizde ki firmaların güneş enerjisi kurulu gücü 402.000 konutun 1 yıllık elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabiliyorlar. Ayrıca, yıllık 2,4 milyon ton karbon salınımının da önüne geçiyor. Güneş enerjisi kullanan firmalar listemizi incelemeye başlayabilirsiniz.

Güneş Enerjisi Kullanan Firmalar

1. Macy’s – 38.9 MW

Macy's solar energyMacy’s firması yaklaşık 40 MW‘a yakın güneş enerjisi kurulu gücüne sahip güneş enerjisi kullanan firmalar arasında yer almaktadır.

2. IKEA – 44.9 MW

IKEA solar energyIKEA firması tükettiği tüm enerjiyi yenilenebilir enerjiden karşılamak istiyor. Firma bu hedefe ulaşmak için özellikle güneş enerjisi alanında ciddi yatırımlar yapmaya devam ediyor.

3. General Growth Properties – 50.2 MW

general growth properties solar energyGayrimenkul sektörünün öncü firmalarından olan General Growth Properties de güneş enerjisine çok büyük yatırım yapan firmalar arasında bulunmaktadır.

4. Costco Wholesale – 50.8 MW

Costco-Wholesale-solar-energyCostco firması da güneş enerjisine çok büyük yatırım yapan firmalardan birisidir. Firma yaklaşık 100 deposuna güneş enerji sistemi kurarak bu işi ne kadar ciddiye aldığını da göstermiş durumda.

5. Kohl’s – 51.5 MW

Kohl's solar energyKohl’s firması 51.5 MW güneş enerji santrali kurulu gücüne sahip olmakla birlikte enerjisinin büyük bir bölümünü güneşten karşılıyor. Firma, üretim aşamasında açığa çıkan atıkların da yaklaşık %80‘ini geri dönüşüm ile tekrar değerlendiriyor.

6. Apple – 79.4 MW

Apple solar energyTeknoloji devi olan Apple firması da SEIA’nın listesinde 6. sırada yer alıyor. Apple geçtiğimiz yıl tüm elektrik ihtiyacının %100‘ünü yenilenebilir enerji kaynakları ile karşıladığını açıklamıştı.

7. Prologis – 120.7 MW

Prologis solar energyPrologis firması da 120.7 MW‘lık güneş santrali kurulu gücü ile dikkatleri üzerine çekiyor. Amerikan lojistik firmalarının öncülerinden olan Prologis, 2020 yılına kadar şirketlerinin karbon salınımını %20‘e düşürmeyi hedefliyor.

8. Walmart – 149.4 MW

Walmart solar energyWalmart firması da 150 MW’lık solar enerji kapasitesi ile listenin en başlarında yer alıyor.

9. Target – 203.5 MW

Target solar energyListenin ilk sırasında ise 203.5 MW güneş enerjisi kurulu gücüne sahip olan Target firması bulunmaktadır. En büyük perakende firmalarından birisi olan Target firması sadece 2017 yılında 40 MW solar güç santrali kurdu ve mevcut güneş enerjisi kurulu gücünü 200 MW’ın üzerine çıkartmayı başardı.

Kısaca dünyanın en büyük güneş enerjisi kullanan firmalar listemiz bu şekildedir. Sizlerde bu listeye bir şeyler katmak isterseniz, yorum kısmından ifade edebilirsiniz.

1 YORUM

  1. SELAM ARKADAŞLAR MANİSA KULADA GÜNEŞ NERJİ SİNE UYGUN MAJİNAR RAPORU ALIN MIS 51 DÖNM SATILIK YADA 49 YILLINA KIRALIK ARAZİ 536 590 44 13

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here