Güneş Enerjisinde Türkiye ‘nin Yeni Rotası !

0
735

Güneş Enerjisinde Türkiye Türkiye ,Afrika ülkelerine güneş enerjisi kurmaya gidecek.Enerji Bakanı Ali Rıza Alaboyun,G20 zirvesi toplantısındaki enerji konusuyla ilgili bilgiler verdi. Enerji Bakanı Alaboyun ,Afrika ülkelerinde 1,3 milyar insan yaşıyor ve bu insanların yaklaşık 900 milyonu elektrik enerjisiyle hiç tanışmamış ve elektrik kullanmadan hayatlarını devam ediyorlar,dedi.

Güneş Enerjisinde Türkiye

Güneş Enerjisinde Türkiye

Enerji bakanlığı ve Türk Hava Yolları arasında bu konuyla ilgili bir anlaşma yapılmış.Yapılan anlaşmaya göre Türk Hava Yolları ilk etapta Afrika ülkelerine toplam 100 adet güneş enerjisi sistemi gönderecekmiş.

Türk Hava Yollarının göndereceği güneş enerjisi sistemleri elektrik enerjisini gündüz depolayıp,gece tüketilecek.

Gönderilmesi planlanan güneş enerjisi sistemlerinin Afrika ülkelerindeki sağlık ocakları ve eğitim kurumları ilk öncelik olarak belirlenmiş.

Ülkemizin yapmış olduğu bu yardımlar ile afrika ülkeleri yenilenebilir enerji kaynakları ile temiz ve bağımsız elektrik üretebilecek. Umarız ki bu ve bunun gibi yardımlar artarak devam eder.

Diğer ülkeler de bu alanda yardımlar yaparak, ekonomik ve sosyal anlamda çok fakir olan bu ülkeler de kendi ihtiyaçlarını karşılayabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here