Güneş paneli fiyatları ve Seçenekleri

0
1347
gunes-paneli-fiyatlari, solar-panel-fiyatlari, gunes-enerjisi-fiyatlari, solar-enerji-fiyatlari
gunes-paneli-fiyatlari, solar-panel-fiyatlari, gunes-enerjisi-fiyatlari, solar-enerji-fiyatlari

Tüm dünyada gerek kişiler gerekse de kuruluşlar güneş enerjisinin avantajlarından faydalanıyorlar. Güneş enerjisinin depolanabilir ve uygun fiyatlı şekilde kullanımı yaklaşık olarak 20 yıllık süreç içerisinde mümkün hale geldi. Güneş paneli fiyatları giderek kişilerin de satın alarak kullanabilecekleri aralıklara doğru ilerlemeye devam ediyor. Uzun vadede elde edilen enerjinin yapılan masrafla kıyaslandığında getirisinin büyük olması bu temiz enerji kaynağının her geçen gün biraz daha fazla tercih edilmesini sağlıyor.

Panel Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Güneş paneli fiyatları, temel olarak panellerin büyüklüğüne, üretilen enerji miktarına ve kullanılan diğer yardımcı elemanlara göre değişim gösterir. Genelde bir güneş enerjisi sistemi içerisinde paneller, inverter şebekeler, solar konnektörler, kablolar, aküler ve panolar yer alır. Tüm bu elemanların kalitesi, sayısı ve sistem içerisinde kullanılıp kullanılmayacağı güneş sistemi fiyatlarının değişmesinde etkilidir.

Sadece güneş paneli satın almak istediğinizde ise tabi ki çok daha uygun fiyatlarla panelin boyutuna ve kalitesine göre ödemeye yaparsınız. Günümüzde bazı paneller güneş enerjisini daha iyi bir şekilde toplayabilmek için güneşle yaptığı açıyı değiştirebilme özelliğine de sahiptir. Bu tipte panelleri tercih etmeniz halinde son teknoloji paneller olmaları nedeniyle masraflarınızın da artış göstereceğini söyleyebiliriz.

Güneş Paneli ve Sistemi Fiyatları

Sadece Güneş paneli fiyatları genelde tek başına çok büyük bir anlam ifade etmiyor diyebiliriz. Fakat eğer panellerinizi değiştirmek istiyorsanız ve diğer ekipmanlar elinizde mevcutsa, bu durumda sadece Güneş paneli fiyatları araştırmasına da girebilirsiniz. Burada biz hem sistemlere hem de tek başına panellerin fiyatlarına ilişkin örnekler vermeye çalışacağız.

Güneş paneli satın almak istediğinizde panellerin fiyatlarının enerji üretim miktarına bağlı olarak değiştiğini görürsünüz. 10Watt, 100Watt, 500Watt gibi değerler görmeniz mümkündür. Panelleri satın alırken bu değerin yanı sıra panelin boyutuna da bakabilirsiniz. Panel boyutları ise 1200mm X 540 mm X 30 mm şeklinde verilirler. Ayrıca panel satış sayfalarında üretilen enerjinin tüm detayları da yer alır. Örneğin 100 Wattlık standart bir Güneş panelinin fiyatı ortalama 400 TL ila 500 TL arasında değişim gösterir.

Daha önce de belirttiğimiz gibi güneş paneli fiyatları sistem olarak satın alındığında daha pahalı hale gelmektedir. Örneğin bir evin en standart ihtiyaçlarını karşılamak üzere satın alınabilecek bir güneş enerjisi sistemi 10 KW’liktir ve bu tür bir sistemin ortalama fiyatı 15.000 TL civarındadır. Böylesi bir sistemi satın aldığında tekrardan elektrik faturası ödemeniz gerekmez. Doğrudan güneş enerjisini enerji kaynağı olarak kullanabilirsiniz.

SolarEvi.com güneş paneli başta olmak üzere güneş ve rüzgardan elektrik üretmek için gerekli bütün ekipmanları Türkiye’nin en ücra köşelerine kadar ulaştırarak Türkiye’mizin enerji konusundaki dışa bağımlılığının azalmasına katkı sağlayan bir e-ticaret sitesidir. İlk etapta neredeyse %70’i kırsal kesimlerde yaşayan Türkiye halkını hedeflemekle birlikte Ortadoğu ve Afrika’ya da hizmet vermektedir.

Üstün kalite ve standartlarda hizmet veren SolarEvi.com bir AYETEK markasıdır. Türkiyenin en yeni sektörünün en eski şirketi olarak bütün Türk halkını güneşi ve rüzgarı hasat etmeye davet eder.

solarevi.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here