Hangi Kedi Kumu Çeşidini Satın Almalıyız?

0
469

Kedi kumu kedi tuvalet ve hijyen konularında en önemli noktaların başında geliyor. Özellikle kaliteli kedi kumu kullanmak, kedinin sağlığı için de oldukça önemli. Oldukça ince kedi kumları solunum yollarında problem yaratacaktır. Bundan dolayı da tercih edilmemesi gerekmektedir. Öte yandan kedi sahiplerinin temizliği çok daha kolay şekilde sağlaması için de mutlaka kalın ya da orta kalınlıkta taneli, topaklanan, yüzde yüz doğal kum çeşitleri arasından seçim yapması gerekmektedir. Bazı kum çeşitleri özellikle idrar kapsamında topaklanmamaktadır. Bundan dolayı da tüm kum kabının kirlenmesine yol açabilir. Bunun için kedinizin cinsine göre de uygun kum çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Kedi Kumu Çeşitleri

Kedi kumu çeşitleri satın alacağınız kumun özelliklerine göre değişmektedir. Genel olarak doğal kedi kumu ve doğal olmayan kedi kumu çeşitleri bulunmaktadır. Doğal olan kedi kumları her zaman tercih edilmesi gereken kedi kumlarını ifade eder. Özellikle bu kumlarda kedinizin sağlığını olumsuz etkileyebilecek maddeler kullanılmamaktadır. Bundan dolayı da en sevilen kedi kumu çeşitleri arasında yer almaktadır. Doğal olmayan kedi kumları ise özellikle kristal kedi kumlarını ifade etmektedir. Sitemiz üzerinden kediniz için en iyisi olduğunu düşündüğünüz kedi kum çeşitlerine göz atabilirsiniz. Evcilal olarak sizlere her zaman en sağlıklı, en uygun fiyatlı ve en kolay temizlenebilir kedi kumu çeşitlerini sunmaktan mutluluk duyarız. Doğal kedi kumlarının en büyük özelliği ise yüksek sıvı emici yapıları olmaktadır. Özellikle hijyen açısından kedi sahiplerinin çok daha konforlu olmasına da olanak tanımaktadır. Bunun yanı sıra kedi kumlarının topaklaşma özelliği sayesinde yalnızda pis olan bölümü temizleyebilirsiniz. Bir diğer kedi kumu çeşidi ise çam ve meşe ağaçlarının talaşlarından elde edilen kedi kumlarıdır. Bu kedi kumlarının maliyetleri çok daha düşük olsa da daha sık temizlenmesi gerekmektedir. Kristal kedi kumları ise kedi dostlarımız için tercih edilmemesi gereken kum çeşitleri arasında yer almaktadır. Bundan dolayı elbette seçim sizin olsa da doğal kumları seçmenizi önererek kedi dostlarınız ile uzun ve mutlu bir ömür dileriz.

Kedi Kumu Fiyatları

Kedi kumu fiyatları satın alacağınız kedi kumunun özelliklerine ve yapısına göre değişmektedir. Sitemiz üzerinden en uygun fiyatlı kedi kumlarına göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here