Ilgın Kapalı Sebze Pazarı Elektriğini Güneşten Üretecek!

0
910
Ilgın Kapalı Sebze Pazarı Elektriğini Güneşten Üretecek

Konya’nın Ilgın ilçesi güneş enerjisi santrali yatırımı ile çağa ayak uyduruyor. Konya’nın Ilgın ilçesinde bulunan kapalı sebze pazarı, yapılacak yatırım sonrasında kendi elektriğini güneşten üretmeye başlayacak. Bu konuda ön görülen yatırım projesinin onay aldığını belirten Ilgın Belediye Başkanı Mehmet Karahan konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Ilgın ilçesinde bulunan ve halkın sebze meyve ihtiyacını giderdiği pazarın elektrik ihtiyacının güneşten elde edileceği belirtildi. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Ilgın Belediye Başkanı Mehmet Karahan; belediyenin giderlerini azaltmak adına Ilgın Kapalı Sebze Pazarı’nın kendi elektriğini güneşten üretebilmesi adına proje geliştirilmesi talimatı verdiklerini ve hazırlanan projenin belediye meclisinde onaylandığını deklare etti.

Hazırlanan proje ile Ilgın Kapalı Sebze Pazarı’na yerleştirilecek güneş enerjisi panelleri vasıtasıyla güneşten elektrik üretilecek. Bu sayede kapalı sebze pazarının tükettiği elektrik enerjisinden tasarruf edilmesi sağlanacak. Bu sayede belediye bütçesinde elde edilen tasarruflar ile yeni yatırımların yapılmasının önünün açılacağını söyleyen Başkan Mehmet Karahan; amaçlarının halka daha fazla hizmet götürebilmek olduğunun altını çizdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here