İnce Telli Saçlar İçin Doğru Bakım Teknikleri

0
889
ince telli saçlar bioblas

Doğru bakım teknikleri ile ince telli saçlar için en doğru bakımı uygulayın!

Cansız bir görünüme sahip olan, zor şekil alan, sönük bir yapı gösteren ve kırılmaya eğilimli olan saç tipleri olarak adlandırılan ince telli saçlar genel olarak kalıtımsal bir seyir izler. Anne veya babasında ince telli saçlara sahip olanlar varsa kendilerinde de bu izlenimi görmeleri mümkündür.

Yanı sıra saçlara sürekli uygulanan işlemlerde saçların incelmesinde oldukça etkilidir. Saçların sürekli boyanması, perma ve fön gibi yüksek sıcaklığa maruz bırakılan saçlar dayanıksızlaşır ve saç telleri yanarak incelmeye başlar. Bununla birlikte bir başka neden olarak da troidlerde görülen çeşitli hastalıklar olarak karşımıza çıkar.

İnce Telli Saçlar İçin Şampuan

Saç tellerinin gerek kimyasal faktörler gerekse çevresel etkenler nedeni ile zayıflaması ve güçsüzleşmesi konu alındığında ince telli saçlar için şampuan seçiminde özenli davranılması ve doğru bakım ürünlerinin tercih edilmesi neticesinde saç tellerinin kalınlaşmasına katkıda bulunulması mümkündür. Bir protein kompleksi saç tellerinin kalınlaşmasında etkili rol oynayabilir. Buna istinaden phytokeratin saçların doğal yolla beslenmesinde oldukça etkili bir maddedir. Phytokeratin bitkilerden elde edilip yüksek koruyuculuk özelliğine sahiptir.

Soya proteini içerisinde bulunan protein sayesinde saç telleri güçlenirken saç köklerine de fayda sağlanır. Phytokeratin içerisinde soya proteini yer alır. Bu protein saç derisi tarafından emilir ve saç tellerinin alt katmanlarına inerek daha etkili bir çözüm sunar. Saçın ana yapısını güçlendirerek işlevsellik göstermesi saçın daha iyi beslenmesinde son derece etkilidir.

Saç derisini yumuşatarak nem kazanmasını sağlayan bu protein çeşidi diğer yandan saç tellerinin kökten uca onarılması üzerinde tartışılmaz bir etki gösterir. Saçlara uygulanan kalıcı şekil verme veya boya gibi işlemlerden sonra saçın protein yapısında bozulmalar meydana gelir.

Ancak Phytokeratin içerisinde bulunan proteinler sayesinde bu işlemlerden sonrada saç tellerinin protein yapısı düzeltilerek saçların kırılması önlenir. Bununla birlikte kutiküla tabakasında yer alan pulların arasını doldurur ve saçları fiziksel ve kimyasal etkenlerin neden olduğu olumsuz sonuçlardan korur.

Saçlarda doğal olarak bulunan amino asitlerin eksikliğini tamamlaması, saç köklerine sağladığı olumlu etki ile saçların daha canlı görünmesini sağlaması, yeni saç oluşumlarını desteklemesi ve saç ektirme işlemlerinden sonrada kozmetik bir bakım sağlaması phytokeratin proteininin yararları arasında sayılır ve bu etkinlik alanı sayesinde ince telli saçları güçlendirme olanağı da sağlanmış olur. Bioblas’ın geliştirmiş olduğu ısırgan yağlı şampuan kullanılarak doğru bir bakım tercih edilebilir.

Saçların Temiz Tutulması

Saçların temiz tutulması ince telli saçlar nasıl gürleşir denildiğinde önemli olan bir detayı oluşturması ile karşımıza çıkar. Saçların arasına dolan fiziksel faktörlerden kaynaklanan toprak vb. partiküller saçların cansız görünmesine etki etmesinden dolayı saçların belli aralıklarla yıkanarak temizlenmesi gerekir. Böylece saçlar kaybettiği besin kaynağını bakım şampuanlarından sağlayacaklardır.

Organik Yağlarla Saç Bakımı

Isırgan otu yağı içerisinde bulunan vitaminler ve mineraller saç foliküllerinin beslenmesine katkı sağlayarak ince telli saçlar nasıl kalınlaşır sorusuna doğru bir cevap oluşturur. Anti-aging içeriği sayesinde hücrelerin yenilenmesini sağlar. Bu yağ saç köklerini canlandırarak foliküllerden saçların nefes almasına yardımcı olur. İnce telli saçlar için bakım önerildiğinde hızla saç kökleri tarafından emilen ısırgan otu yağının kullanılması saçlara dolgunluk ve canlılık kazandırmada birebirdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here