Savior 1000 Watt M.S. Inverter İncelemesi

3
2874

Web sitemizdeki ilk ürün incelememizi yapıyoruz. Ürünümüz Savior 1000 Watt M.S. Inverter . Yenilenebilir enerji üretimi ve kullanımı ile ilgili sık sık ürün inceleme yapmayı düşünüyoruz.

İncelemesini yaptığımız ürünlerin hepsini kendimiz kullandık ve tecrübe ettik . Kendimiz test etmeden hiçbir ürün hakkında inceleme yapmayacağımıza emin olabilirsiniz.

Ürünleri incelerken kullandığımız araçlar başlıca şunlardır ; multimetre , osiloskop , akım ve watt ölçüm cihazları.

Eğer sizinde merak ettiğiniz ve bizim incelememizi istediğiniz herhangi bir ürün var ise , bu sayfanın altındaki yorum kısmına isteğinizi yazabilirsiniz.

Şuanda yapacağımız Savior 1000 Watt M.S. Inverter incelemesi ilk olduğu için bazı eksiklerimiz olabilir , eğer sizin de bu konu hakkında eklemek ve çıkarmak istediğiniz noktalar varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

Evet , artık ilk ürün incelemesine başlayabiliriz …

Savior 1000 Watt M.S. Inverter – İnceleme

Ürünün Modeli : MSD1000U
Power : 1000 watt
Çıkış Voltajı : 220 volt
Çıkış Frekansı : 50 hz
Giriş Voltajı : 12 volt
USB Çıkış Voltajı : 5 volt / 500 mA

Savior 1000 Watt M.S. Inverter Özellikleri

 • USB Çıkış portu
 • İyi ısı dağılımı ile anodize alüminyum kasa
 • Yüksek çıkış için DC bağlantı kabloları
 • Otomatik yeniden başlatma fonksiyonu
 • Ön panelinde iki adet LED gösterge ile çalışma ve arıza durumunu gösterir
 • Dijital gösterge ile akü voltajı ve yükleme gücünü gösterir
 • Kompakt boyutu, hafifliği ve kolay kullanım

Savior 1000 Watt M.S. InverterSavior firmasının bu ürünü Türkiye’de ciddi anlamda ilgi görüyor. Bizlerde bu inverter modelini birçok güneş enerjisi sisteminde kullandık ve sizler için analizini yaptık , tüm detaylarıyla.

IMG_0653Savior 1000 Watt M.S. Inverter cazibesini arttıran şey ise kalite ve fiyat performansının dengeli olmasıdır. Ancak ürün türkiye’de bir türk firması tarafından satılsada , birçok ürün gibi yurtdışında herşeyiyle (marka etiketleride dahil) yaptırılıp getirtiliyor.

IMG_0654Avantajları Nelerdir ?

 • Bu inverterde USB çıkışlarının olması büyük bir artıdır , çünkü USB ile çalışan bir çok cihaz vardır ve bu bize fazladan soket kullanmamızın önüne geçmiş oluyor.Yani soket tasarrufu 🙂
 • En önemli bir diğer özelliği ise LCD ekrana sahip olmasıdır. Piyasadaki birçok inverterde LCD ekran mevcut değildir ve kullanıcı inverter’deki bilgileri görememektedir.Bu LCD ekran bize arıza durumunu kırmızı bir led ile gösteriyor, ayrıca akünün voltaj değerinide yaklaşık olarak gösterebiliyor.
 • Savior 1000 watt inverter ‘in arka kısmında 2 adet fanı vardır ve fanların çalışması gerçekten güzel , çünkü bazı emsal ürünlerde ki fanlar gereksiz zamanlarda gereksiz yere çalışarak hem fazladan güç tüketiyor hemde kafa ağrıtıyor. Fan özelliği bu inverter’de gayet stabil halde çalışıyor.
 • Gelelim bir başka önemli avantajına daha. İnverterimizden herhangi bir akım çekmediğimizde , yani inverter boşta çalışırken sadece saatte 5 watt’lık bir güç tüketiyor. Bu değer inverter’lere göre iyi bir değer. İnverter’inizi gözünüz arkada kalmadan açık bırakıp gidebilirsiniz .

Dezavantajları Nelerdir ?

 • Savior 1000 Watt Modifiye sinüs inverter’in avantajları fazla ama dezavantajları da yok değil ! Bunlardan ilki ürünün ters bağlantıda çok çabuk bozulmasıdır. Evet , eğer ürünün + ve – uçlarını karıştırırsanız ürünün sigortaları atıyor , ama sadece sigorta değil kartıda çok çabuk yanıyor. Normalde sigortaların amacı ters bağlantı yapsanız dahi ürünü korumaktır.Ama savior 1000 ‘lik inverter de bu sigortalar pek işe yaramıyor (kutunun içinde yedek sigortalar da var , bence firma boşuna bu sigortaları koymasın) . Peki kart yanarsa ne olur ? Firmayı aradığımızda , neredeyse ürünün kendi fiyatına yakın bir fiyat verdiler. Bizim size tavsiyemiz , herhangi bir elektronikçiye giderek çok ucuz fiyatlarda inverter’in kartını yaptırabilirsiniz.
 • Dezavantajlarından bir diğeri ise Teknik Servis kısmı , teknik servisleri maalesef çok kötü ve çok pahalı . Ürün teknik servise gittiğinde çok geç geliyor .

Özetleyecek Olursak

Savior 1000 Watt M.S. Inverter , piyasada ki birçok inverter’e göre gayet başarılı bir ürün , eğer tanıdığınız iyi elektronikçiler varsa kafanıza takılmadan bu ürünü satın alabilirsiniz.

Yaklaşık fiyatı ise 130 dolar ile 150 dolar arasında değişebiliyor.

Kaynak : Enerjibes.com’a aittir , izin alınmadan kesinlikle kullanılamaz.

Değerlendirme
Ürün Tedariği
9
Sağlamlık
5
Teknik Servis
6
Garanti
4
Aksesuar
8
Fiyat
8
PAYLAŞ
Önceki İçerikExcel İle Kendi GES Fizibilite Raporunuzu Hazırlayın!
Sonraki İçerikMercedes F 015 Consept Tasarım

3 Yorumlar

 1. Gerçekten çok değerli bir inceleme olmuş. Tam bir inverter alım öncesi çok faydalı oldu. Diğer ürün incelemelerizi için bekliyoruz. İyi çalışmalar dilerim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here