İnceliği ile Zariflik Katan Birbirinden Özel Tektaş Yüzükler

0
298
pırlanta

Pırlanta aşkın ve sevginin en güzel ve evrensel sembollerinden biri olarak yüzyıllardır kullanılmaktadır. Yegane olması ve binlerce yıllık serüveninden sonra göz alıcı güzelliğine kavuşması ile kadınlara armağan edilmiştir.

Eskidikçe daha da değerlenmesi ve güzelleşmesi ile kadınlara bir nazire olan pırlanta taşı, farklı takılarda da sıkça kullanılmaktadır. Elbette pırlantanın en yakıştığı mücevherlerden biri de yüzüklerdir. Yüzükler birçok farklı sembolik anlam taşımaktadır. Özellikle tek taş yüzükler, evlilik tekliflerinde sadakatin ve sürekliliğin simgesi olarak kullanılır.

Bundan dolayı da evlilik tekliflerinde tek bir pırlanta taşı kullanılmış olan yüzükler tercih edilir. Beş taş yüzükler aşkı, sadakati, bereketi, huzuru ve sonsuzluğu simgeler. Genellikle beşinci evlilik yıl dönümünde ya da beş senelik birlikteliklerde armağana olarak verilmektedir. 3 taş pırlanta yüzükler ise sonsuzluğu simgeler. Her bir taşın farklı bir anlamı ve enerjisi de vardır. Bundan dolayı tek taş yüzük seçerken titiz davranmak ve aceleci olmamak önemlidir.

Pırlanta Yüzük

Pırlanta yüzük farklı modellerde ve işçilikte, oldukça ince ve şık şekilde tasarlanmaktadır. Farklı modelleri ile her tarza ve stile hitap eden bu yüzük modelleri arasında özellikle tek taşlar, en mutlu anlarınızda sizlerin yanında olacak olan ve müstakbel eşinizin ellerinde en zarif şekilde duracak olan mücevherlerdir.

Işıltısı ile tüm stili bir anda üst seviyeye çıkan bu yüzük modellerinde dilerseniz sadeliği dilerseniz de gösterişi tercih edebilirsiniz. Her modelin farklı bir zarafeti ve inceliği olması sayesinde, zevkinize en uygun yüzük modelini seçebilirsiniz. Özellikle baget ve prenses kesimlerin ön planda olduğu pırlanta yüzüklerde, günümüzde su damlası ya da klasik kesimler de asla modasını kaybetmeden tercih edilmektedir.

Tektaş

Tektaş yüzük modelleri, evlilik tekliflerinin vazgeçilmezi olarak günümüzde, tüm dünya ülkelerinde armağan olarak tercih edilen, önemli detaylardan biridir. Evlilik teklif ederken kullanabileceğiniz bu tektaş yüzükleri aynı zamanda; anneler günü için, sevgililer günü için ya da farklı özel günlerde de tercih ederek, sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Ancak tektaş satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli özellik; yüzüklerin mutlaka sertifikalı olması gerektiğidir. Sertifikası olmayan yüzükler hakkında karat, berraklık ve taşın kalitesi hakkında bilgi sahibi olmanız mümkün değildir. Mücevher konusunda eğer uzman değilseniz, bir bakışta pırlanta ile ilgili hiçbir bilgiyi elde etmeniz mümkün olmayacaktır.

Bundan dolayı yalnızca sertifikalı ürünleri satın almanız ve bu sertifikaların uluslararası sertifika olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Amor Pırlanta olarak satışa sunduğumuz ürünlerin tamamı; bağımsız elmas kuruluşları tarafından analiz edilip, sertifikası ile sunulmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here