Insagram’da Fenomen Olma Yolları

0
309
insagramda fenomen olma yollari

En popüler sosyal medya platformu olarak Intagram gösteriliyor. Peki, bu platformda popüler olmanın yolu ne? Intagram fenomeni olmayı hemen herkes ister. Fakat bunun sanıldığı kadar kolay olmadığını da bilmelisiniz. Eğer siz de bu platformda fenomen olmak istiyorsanız öncelikle hesabınıza emek vermeniz gerekiyor. Hesap adınızın özgün ve akılda kalıcı olmasıyla başlamalısınız. Profilinizin de paylaşım yapacağınız temaya uygun olması gerektiğini bilmelisiniz. Profil fotoğrafı ise çok önemli!

Yaratıcı Olmalısınız!

Intagramda fenomen olmanın yolu yaratıcı olmaktan geçiyor. Yaratıcı fotoğraflar ve videolar paylaşmalısınız. Zaten popülerlik kazanmış olan bir paylaşımı yeniden paylaşarak fenomen olamazsınız. Özgün ve size ait içerikleri paylaşmanız fenomen olmanın ön koşuludur. Ayrıca her konuda paylaşım yapmak da sizi fenomen olmaktan uzaklaştırır. Bir gün teknoloji ile ilgili, diğer gün yemekle ilgili paylaşım yapmak yerine tek bir tema belirlemeniz çok daha akılcı bir yöntemdir. Elbette yaratıcı olmak kaydıyla!

Filtre Kullanın!

Fotoğraflarınızı çok daha ilginç kılmak için filtre kullanımına odaklanın. Filtreleri sıklıkla kullanmanız zamanla hangi fotoğrafı hangi filtrenin daha güzel kılacağını bilmenizi sağlar. Bu yüzden boş zamanlarınızı Instagram filtrelerini deneyerek geçirmenizde fayda var. Filtre kullanımının fotoğrafları daha güzel gösterdiği zaten biliniyor. Ancak pek çok kişi bu uygulamadan faydalanmadan kareleri ham haliyle paylaşıyor. Oysa Intagramda insanlar etkileyici fotoğraflar görmek ister. Onlara istediklerini vermelisiniz.

Başlık Kullanın!

Paylaşımlarınızı yaratıcı başlıklar kullanarak yapmalısınız. Sadece tek bir kare paylaşmak yeterince etkili olmayabilir. Örneğin tatil fotoğrafı paylaşıyorsanız “burada olmalıydınız” şeklindeki bir başlık fotoğrafa daha dikkatli ve daha uzun süre bakılmasını sağlayabilir. Elbette bu durum beraberinde daha fazla beğeniyi de getirir. Çok sayıda kişinin yaptığı hatayı siz yapmayın ve mutlaka yaratıcı başlıklar eşliğinde paylaşımınızı yapın. Etkisini kısa sürede siz de fark edeceksiniz.

“Hep Bana” Olmaz!

Paylaşımlarınızın beğenilmesini ve yorum yapılmasını istiyor olabilirsiniz. Ancak bunu sizi takip eden insanların da istediğinizi unutmayın. Siz de takipçilerinizin paylaşımlarına beğeni ve yorum atmalısınız. Aksi halde zamanla takipçi sayınızda bir azalma olacaktır ve bunu engellemeniz de o noktadan sonra güç! Bu yüzden aktif bir şekilde takipçilerinizin paylaşımlarına göz atmalı ve olabildiğince yorum yapmaya özen göstermelisiniz. Yorumlarınızın da yaratıcı olmasına özen gösterin.

Hashtag Kullanın!

Popüler olan hashtagleri öğrenmekle başlamalısınız. Seçtiğiniz temaya uygun olan hangi hashtaglerin daha popüler olduğunu öğrenin ve paylaşımlarınızda bunları kullanın. Hashtag kullanımıyla ilgili kritik bir unsur var. Çok fazla sayıda kullanmak itici olabiliyor. Aklınıza gelen her kelimeyi ekleyerek paylaşımınızın daha fazla görülmesini sağlamak yerine popüler olan birkaç adet hashtag kullanımı daha doğru bir sonuç almanızı sağlar. Abartıya kaçmayın ve mutlaka özgün bir hastag de ekleyin. Kendi paylaşımlarınıza has bir hashtag mutlaka olmalı ve her paylaşımda bunu kullanmalısınız.

Takipçilerle Etkileşimde Olun

Takipçilerinizin paylaşımlarınıza yorum yapmasını sağlamak adına soru cümleleri de kullanabilirsiniz. Bu sayede yorum yapmaya daha fazla teşvik etmiş olacaksınız. Örneğin bir konuyla ilgili tüm takipçilerinizin deneyimlerini yazmasını isteyebilirsiniz. Görüşlerini yazmasını talep eden paylaşımlar yapabilirsiniz. Bununla birlikte anket düzenler gibi yanıtı “evet” ya da “hayır” olan bir soru cümlesi de kullanabilirsiniz. Takipçileriniz ile etkileşimde kalmanız hesabınızın kısa zamanda daha popüler olmasını sağlayacaktır.

Hikayeleri Aktif Kullanın

Hikayeler bölümünü de mutlaka aktif bir şekilde kullanmanız gerekiyor. Bu bölümde yer bildirimi de yapabilirsiniz. Ayrıca sadece hikayeler bölümünde paylaştığınız özel bir tema da belirleyebilirsiniz. İşte bu noktada da yaratıcılığınızı kullanmanız gerekiyor. Fenomen olmak için önce yaratıcı olmanız lazım!

Kaynak: Crovu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here