İnstagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

0
459
instagram hesap dondurma

Instagram, pek çok konuda sosyal medyayı etkisi altına almış sosyal medya uygulamasıdır. Facebook tarafından satın alındıktan sonra çok daha büyük bir gelişme gösteren uygulama, yaklaşık 300 milyon insan tarafından kullanılan dev bir ailedir. Pek çok kurumsal marka da burada reklam vererek gelirlerini artırmaya başlamış ve buranın önemi üzerinde durmuşlardır. Bir çok insan, önemli anlarını sevdikleriyle paylaşarak kimi zaman ilgi, kimi zaman da mutluluk kazanmıştır. Anılarının önemini bilen insanlar bunları kaydetmeyi de bilir, bu yüzden uygulama çok başarılı olmuş ve tutmuştur. İnsanlar genel olarak uygulamayı fazla kullanmaya başladıkları için artık bazı şeyleri göz ardı etmeye veya bağımlı hale gelmeye başlamışlardır. Bu tarz durumlarda da en sağlıklı şeyin instagram hesap silme olduğunu tüm uzmanlar önermektedir. Sosyal medyanın bir bağımlılık olmasını önlemek amacıyla pek çok farkındalık projesi yapılmaktadır ve bunlar genel olarak çok ses getirmektedir.

Bu bölümde sizlere Instagram hesap dondurma işleminin nasıl olacağından bahsedeceğiz. Instagram mobil bir uygulama olması sebebiyle gayet rahat bir kullanıma ve arayüze sahip ancak konu hesap dondurma veya hesap silme olunca bu durumu biraz zorlaştırmaktadır. Öyle ki uygulama üzerinden size hesap silmenize izin vermemektedir. Biz de sizlere bunun en doğru yöntemini ve nasıl yapılacağını anlatacağız. Bu sayede Instagram hesabınızı kapatabilir ve eğer isterseniz tekrar dönmek istediğinizde basit bir şekilde giriş yaparak tekrar aktive edebilirsiniz.

Dediğimiz gibi uygulama üzerinden dondurma yapılmadığından bu sefer tarayıcı üzerinden Instagram’a giriş yapmamız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra en altta bulunan “Destek” bölümüne tıklamak gerekmektedir. Ardından çıkan bölümde “Hesabınızı Yönetin” bölümüne girin ve  “Hesabınızı Silme” kısmından hesabınızı kapatabilirsiniz. Böylelikle hesabınızı kapatabilirsiniz ve istediğiniz zaman da geri dönebilirsiniz.

Kaynak: http://teknocard.com/instagram-hesap-dondurma-kesin-cozum/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here