Isı Enerjisi Ankara’da Gündeme Geliyor

0
628
Isı Enerjisi Ankara
Isı Enerjisi Ankara

Enerjinin etkin kullanılarak israfın önlenmesi, enerji maliyetlerinin ekonomik yükünün hafifletilmesi, yenilenebilir enerji kaynaklarından faydalanılması, enerji kullanımı sırasında çevrenin korunması, verimliliğin artırılması ve bu bilincin geliştirilmesi son dönemlerde gündemin en önemli unsurlarından.

Hem bireylerin hem de ülkelerin önem verdiği bu konuda yürütülen çalışmalara bir yenisi ekleniyor. 31 Ekim 2017 tarihinde Enerji Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından Ankara Mövenpick Hotel’de gerçekleştirilecek olan “Isı Pompası Teknolojileri ve Kullanım Alanları” çalıştayı ısı enerjisinin üretim – tüketimde kullanım alanları ve bu alanların korunmasına dair tüm konuları ele alacak…

Bilgi ve ileri teknoloji ürünlerden yararlanılması enerji kullanımında verimliliği sağlayan önemli bir etken. Isı enerjisini bir ortamdan diğer bir ortama taşıyan, enerjiyi verimli ve tasarruflu kullanması sebebi ile Türkiye’nin ihtiyacı olan Isı pompası sistemi en önemli teknolojilerden.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsterşarı Mustafa Öztürk, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez katılımı ile gerçekleşecek Isı Pompası Teknolojileri ve Kullanım Alanları Çalıştayı çerçevesinde, ısıtma ve soğutma amacıyla hava, su ve toprak kaynaklı ısı pompalarının, yatırım ve işletimi konusundaki avantajları ve dezavantajları, Avrupa Birliği ile Ülkemiz mevzuatındaki yeri, kullanım alanları ile yaygınlaştırılması için yapılması gerekenler konuşulacak.

Arçelik, Siemens, Vaillant, Baymak, Daikin, Demirdöküm, Danfoss, Schinder gibi önemli sektör temsilcileri, üretici ve ithalatçı firmalar ve 40 büyük inşaat firmasının katılımıyla gerçekleşecek olan Isı Pompası Teknolojileri ve Kullanım Alanları Çalıştayı 31 Ekim 2017, saat 09.00 da Ankara Mövenpick Hotel’de gerçekleştirilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here