İTÜ Enerji Enstitüsü – Yenilenebilir Enerji Eğitimi 3 Kasım’da Başlıyor

0
809

Enerji sektörünün hem dünya da hem de Türkiye de katlanarak büyümesi beklenmektedir. Enerji sektörünün hem dünya da hem de Türkiye de katlanarak büyümesi beklenmektedir. Ülkelerin büyüme ve refah düzeylerini belirleyecek sektör olarak görülmesi nedeniyle geleceğin popüler meslekleri arasın da birinci planda önem kazanmaktadır. Özellikle yenilenebilir enerji teknolojilerinin giderek daha da önemli hale gelmesi, enerji sektöründe bu alanda bilgi sahibi profesyonellere olan ihtiyacı arttırmıştır. Bu ihtiyacı fark eden Business Management Institute, ITU Enerji enstitüsü işbirliğinde “Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sertifika Programı”nı düzenliyor.

2004 yılından bu yana Türkiye’nin önde gelen üniversiteleriyle ortak çalışmalar yapan BMI ve İTÜ Enerji Enstitüsü işbirliği ile hazırlanan “Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sertifika Programı” gördüğü ilgi sayesinde 3-4 Kasım/10-11 Kasım 2017

2017 tarihlerinde 6.yılına giriyor İTÜ Enerji Enstitüsü öğretim üyelerinin eğitim verdiği programa enerji şirketlerinin orta ve üst yöneticileri, enerji sektöründe yer alan ve almayı planlayan teknik konularla ilgili kişiler ve girişimciler katılıyor. Eğitime %80 devam koşulunu sağlayan katılımcılara İTÜ Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen resmi sertifika verildiği programda Rüzgar Enerjisi, Güneş Enerjisi, Hidroelektirik Enerji ve Jeotermal Enerji başlıkları incelenmekte ve eğitim toplamda 4 gün (24 saat) sürmektedir. Eğitim İTÜ Maslak kampüsünde gerçekleşiyor ve İTÜ Enerji Enstitüsü öğretim üyeleri tarafından veriliyor. Eğitimin, eğitmen kadrosu ise şu şekilde; Prof.Dr. Abdurrahman Satman – İTÜ Enerji Enstitüsü Kurul Üyesi / Konvansiyonel Enerji ABD Başkanı Prof.Dr. Altuğ Şişman – İTÜ Enerji Enstitüsü Müdürü / Yenilenebilir Enerji Anabilim Dalı Prof.Dr. Bihrat Önöz – İTÜ İnşaat Fakültesi / İnşaat Mühendisliği Bölümü Hidrolik ve Su Kaynakları Laboratuvarı Yrd.Doç.Dr. Burak Barutçu – İTÜ Enerji Enstitüsü Yenilenebilir Enerji ABD Eğitim 5 Mayıs’ta başlayıp 4 gün sürecek. Eğitim hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

yenilenebilir enerji egitimiKATILIMCI YORUMLARI: (Genel değerlendirme: 89/100)

“Kursa araştırmalarım sonucunda bireysel olarak katıldım. Kursa katılma amacım, enerji sektöründe yenilenebilir enerji sektörüyle ilgili bilgilerimi geliştirmekti. Bu açıdan İTÜ bünyesinde düzenlenmesi önemliydi. Kursta mevzuata ve teknik tarafa ilişkin bilgi aldım. Hocaların öğrencilerle ilişkisi son derece iyiydi. Böylece yan konular hakkında da bilgi sahibi olabildik. Kurs süresi 7 güne uzatılabilir. Çevreme kursu önerdim. ”

“BMI’ın düzenlediği kurstan bir arkadaşım aracılığıyla ve kurumumuzun eğitim biriminden bilgi gelmesiyle haberdar oldum. 4 gün süresince kurs programını takip etme olanağı buldum. BEDAŞ’ta görev yapıyorum. Kursa lisanslı ve lisanssız başvurular hakkında bilgi sahibi olmak için katıldım. Genel olarak kurstan beklentilerimin fazlasıyla karşılandığını söyleyebilirim. Pratiğe dayalı derslerin artırılmasının eğitimi zenginleştireceğine inanıyorum.”

Büyük ilgi gören Business Management Institute ve İTÜ Enerji Enstitüsü işbirliği ile hazırlanan “Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sertifika Programı” Mayıs ayında tekrarlanıyor.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi için tıklayınız

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here