Jaluziler Artık Güneş Enerjisi ile Elektrik Üretiyor

0
1306
Jaluziler Artık Güneş Enerjisi ile Elektrik Üretiyor, güneş enerjili perde, güneş enerjili jaluzi, güneş enerjisi ile çalışan perde
Jaluziler Artık Güneş Enerjisi ile Elektrik Üretiyor, güneş enerjili perde, güneş enerjili jaluzi, güneş enerjisi ile çalışan perde

Güneş enerjisi teknolojileri üreten SolarGaps firması, geçtiğimiz günlerde kendi tasarımı olan bir ürünü tanıttı. Evlerde kullandığımız jaluzilerin üzerinde bulunan ince güneş panelleri sayesinde güneş enerjisinden elektrik üretmek mümkün olabiliyor.

Firmanın tanıtımını yaptığı jaluzilerin kanatlarında bulunan ve şerit halinde olan güneş panelleri ışık yönüne karşı dönebiliyor ve güneş ışınlarından en üst seviyede yararlanabiliyor.

Jaluzi sisteminde bulunan bir batarya, jaluziden aldığı enerjiyi depoluyor ve elektrik kesintilerinde bile elektrik enerjisi yedek olarak kullanılabiliyor. Ayrıca sistem akıllı telefonlara da entegre edilebiliyor. iOs ve Android işletim sistemine sahip olan telefonlar yardımı ile de jaluzileri idare edebiliyorsunuz. Ayrıca jaluzileri Google Home Dijital asistan ile de kontrol edebiliyorsunuz.

Güneş ışınlarına göre açı değiştirebilen jaluzileri kumanda ile kontrol edebiliyorsunuz. Ofiste ya da evde otomatik olarak ayarlayabiliyorsunuz. Sabah açılması için akşam ise kapanması için programlayabiliyorsunuz. Güneş ışınlarını almayı sağlayan paneller için yeterli yer bulunmayan konutlar için ideal bir çözüm olan jaluziler kolayca takılabiliyor.

Bir konuta monte edilen jaluzi takımı ortalama olarak metrekare başına saatte 50-100 watt arası enerji üretebilme kapasitesine sahip. Kurulumun bina içinde ya da dışında yapılması ise elde edilen verimi etkileyen unsurlar arasında yer alıyor.

Kendi elektriğini üretmek isteyenler için ise harika bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Bu ürün çok yakın zamanda seri üretime geçecek ve evlerde yerini alacak. Firmanın resmi web sitesinden gelişmeleri takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here