Kuyucak Belediyesi Güneş Santrali Enerji Üretimine Başladı

0
1064
kuyucak belediyesi güneş santrali

Yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik enerjisi üretimi konusunda ülkemizde çeşitli adımlar atılmaya devam ediliyor. Aydın ilimize bağlı Kuyucak İlçesi de bu konuda harekete geçen kamu kurum ve kuruluşları arasında yerini aldı. Kuyucak Belediyesi tarafından ilçede kurulan güneş enerjisi panelleri ile elektrik üreten güneş enerjisi sistemi projesinin ön onay aldığı açıklandı.

Kuyucak Belediyesi tarafından Kurtuluş Mahallesi Bilara mevkiinde, belediyeye ait 20 dönümlük arazi üzerine 3 bin 740 adet güneş enerjisi paneli kuruldu. Bu paneller vasıtası ile elektrik enerjisi üretmek isteyen belediye yetkilileri, projelerinin ön onay aldığını ve artık faaliyete geçeceklerini açıkladılar. Konu hakkında beyanat veren Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk; ilçelerini yenilenebilir enerji kaynaklarına önem veren bir anlayışla yönettiklerini dile getirerek, güneş enerjisi sistemleri ile elektrik üretimi projesini bu anlayışla başlattıklarının altını çizdi.

Başkan Ertürk; 3 bin 740 panelden oluşan projeleri ile 920 Kw gücünde elektrik üretimi gerçekleştirmeyi hedeflediklerini ve bu sayede belediyenin harcadığı elektriği kendilerinin üretmiş olacağına dikkat çekti. Üstelik bunu yaparken doğaya zarar vermeyeceklerini ve doğanın dengesiyle oynamayacaklarını belirten Başkan Ertürk, yenilenebilir enerji kaynaklarından olan güneş enerjisinin potansiyelinden sonuna kadar istifade edeceklerini vurguladı.

Bu şekilde elde ettikleri elektrik enerjisi sayesinde belediye kaynaklarından tasarruf etme imkanı yakalayacaklarını söyleyen Başkan Ertürk, tasarruf ettikleri meblağı da Kuyucak Halkı için geliştirecekleri yeni projelerde kullanacaklarını belirtti.

kuyucak ges

kuyucak ges-2

kuyucak ges-3

kuyucak ges-4

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here