Limak Çocuklara Yenilenebilir Enerjiyi Öğretiyor

0
574
Limak Çocuklara Yenilenebilir Enerjiyi

Limak Uludağ Elektrik, öğrencilerin sömestr tatilinde hem bilgi edinmesi hem de güzel vakit geçirmesi amacıyla Enerji Verimliliği Haftası ile ilgili kitap hazırladı. Enerjik Tatil Boyama ve Etkinliği isimli kitabı, görevli tedarik firması olduğu Yalova, Çanakkale, Balıkesir ve Bursa’da bulunan çocuklara armağan etti.

Limak Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman, Bursa’da bulunan Küçükbalıklı Anaokulu’nu ziyaret etti. Burada çocuklara çevre dostu Yenilenebilir Enerji Kaynakları etkinlikler ve resimlerle anlatan kitabı hediye etti. Çocuklara bilgi veren Erman; enerjinin ve Yenilebilir Enerji kaynaklarının tasarruflu kullanılması ile ilgili bilgiler verdi. Bir süre çocuklarla muhabbet eden Aytac; ” jeotermal enerji, hidroelektrik, rüzgar enerjisi ve güneş enerjisi yenilebilir enerji kaynaklarıdır. Güneş ışınlarından faydalanarak elde edilen elektrik ile evlerimizde aydınlanma ya da elektrikli cihazları çalıştırmamız mümkündür.

Çevre dostu olan bu enerji türünü kullanmak kadar, boş yere enerji tüketmemekte çok önemli bir konudur. Ülkemizin ve sizlerin geleceği için enerji asla boşa harcanmamalı. Boş yere yanan ışıkları ve gereksiz yere çalışan elektrikli cihazları kapatmalıyız ” dedi.

Aytac; ‘’Hayatı aydınlatıyoruz’’ sloganı ile bu yola çıktıklarını ve yaşamın aydınlatılması için çocuklarımızın iyi bir eğitim alması gerektiğini söyledi. Konuşmasına devam eden Aytac; ‘’ Çocuklarımız aydınlanırsa, gelecekte aydınlanır. Türkiye’nin geleceği, yeni neslin doğru ve iyi bir eğitim alması ile olur. Çocuklarımız alacakları iyi eğitimler ile ülkemizi en yukarıya taşıyacaktır. Çocuklarımız enerjilerini doğru kullanmalı ve iyi birer insan olmak için boş vakitlerini iyi değerlendirmeli diye belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here